içinde

Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) Teknik Analizi | 17 Aralık 2021

Solana
Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) Teknik Analizi | 17 Aralık 2021

17 Aralık 2021 tarihine ait Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) teknik analizlerini sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twittersadececripto

14-15 Aralık Fed faiz kararlarından önce oldukça gerilen piyasada toplantının gerçekleşmesiyle birlikte geçici bir toparlanma yaşandı. Varlık alım programı sürdükçe faiz arttırımının çok mümkün olmayacağı zaten bilinen bir konuydu. Ancak FED varlık alımları azaltma hızını aylık $30 Milyar Dolar yaparak iki kat arttırdı. Buna ek olarak 2022’de 3 kez, 2023’de 3 kez faiz arttırma öngörüsünde bulundu. Toplantı sonrası Dolar Endeksi(DXY)’nde yaşanan düşüş ile nefes alan coin piyasasında bugün itibariyle ağırlıklı olarak kırmızı bir görünüm hakim. Düşen kanal içinde hareket eden Bitcoin’de kanal üst bandında bulunan $49.479 direncinden gelen red ile altcoinlerden para çıkışları hızlanmaya başladı.

Avalanche (AVAX)

Bitcoin’in aksine düşen kanalın üzerine kendini atan AVAX, kırılımın retest’ini de gerçekleştirdikten sonra tekrar yükseliş hareketine başladı. 13 Aralık’tan bu yana %40’lık bir artış sergileyen AVAX formasyon hedefi olarak $125 seviyesini hedeflemiş gibi görünüyor.

Avalanche (AVAX)
Avalanche (AVAX) Teknik Analizi | 17 Aralık 2021

21 Aralık’ta dünyanın en büyük borsalarından biri olan Kraken’de listelenecek olan AVAX psikolojik destek seviyesi olan $100 üzerinde kaldığı sürece kanal formasyonunda $125 hedefi bulunan AVAX’ın önünde $114 seviyesi önemli bir direnç olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin yatay hareketini sürdürürse AVAX’ta tekrar yükseliş hareketini izlememiz mümkün görünüyor. Bitcoin’in ani bir düşüş göstermesi halindeyse $96 ve $75 dolar seviyeleri önemli destek seviyeleri olarak belirlenmiş durumda.

Solana (SOL)

Her geçen gün büyüyen teknolojisiyle adını duyurmaya devam eden Solana’da 14 Eylül’de yaşanan sorun tekrarlanarak işlemler durdu. Daha önceki gibi yine fiyata direkt etki eden bu düşüş kimi kullanıcılar tarafından alım fırsatı olarak değerlendirildi. 14 Eylül’de $215 Dolar’dan $116 Dolar’a kadar düşen SOL daha bu seviyeden sonra $260 Dolar’a yükseliş gösterdi.

Solana (SOL)
Solana (SOL) Teknik Analizi | 17 Aralık 2021

Bu seviyeden itibaren düşen kanal içinde hareketini sürdüren SOL $185 seviyesinde kanal üst bandındaki direncinden ret almış görünüyor. Bitcoin’deki yapı ile çok benzerlik gösteren SOL kanaldan kendini kurtarabilirse önünde $204 ve $225 Dolar dirençleri bulunmakta. Bitcoin’deki düşüşün sürmesi halinde ise önce $160 ardından da $137 seviyeleri önemli destek noktaları olarak öne çıkıyor. Defiliama verilerine göre en çok kilitli varlık barındıran 4. Platform olan Solana’da toplam kilitli varlık miktarı $11.6 Milyar Dolar seviyesinde seyrediyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Ali Taylan Cengiz tarafından yazıldı.

Kripto

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 17 Aralık 2021

Capscoin Projesi CMO’su Nikita Zalesov ile AMA Etkinliği