içinde , , ,

Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) Güncel Teknik Analizleri I 28.06.2022

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) analizlerini paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım fiyat analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Avalanche (AVAX)

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirdiği yükselişler ile 20.000 dolar seviyelerinin üzerine tekrardan çıkmayı başaran Avalanche (AVAX), 22.065 dolar seviyelerini görmüştü. Ancak 20.000 dolar direncinin üzerinde tutunma çabalarında başarısız olurken, göze çarpan Omuz-Baş-Omuz (OBO) formasyonu da dikkat edilmesi gereken diğer bir detay.

18.725 desteğinden bugün içerisinde aldığı tepki sonrası tekrardan 20 dolar direncini test eden Avalanche (AVAX), aynı zamanda OBO formasyonunun da boyun çizgisinden dönüş yaşadı. Eğer ki bu tepki bir retest olarak kalır ve aşağı yönlü hareketler ile bu boyun çizgisinin kırılımı gerçekleşir ise 16.300 dolar seviyelerindeki desteğe kadar yeni bir düşüş trendi izleyebiliriz.

Yukarı yönlü hareketlerin devamını görebilmemiz için Avalanche (AVAX)’ın öncelikle 20.000 dolar direncini geçmesini görmemiz daha sağlıklı olabilir. Bu direnç seviyesinin kırılması halinde sırası ile 21.880 ve 23.690 dolar dirençleri takip edilebilir.

Solana (SOL)

Geçtiğimiz günlerde düşüş trendi içerisinden çıkmayı başaran Solana (SOL), bir önceki analizimde belirtmiş olduğum 41.210-44.630 dolar bölgesindeki majör dirençten reddedildi. Bu direnç bölgesini test etmesi ile başlayan düşüş hareketleri ile 37.410 dolar seviyelerindeki desteği test etti.

4 saatlik grafiklerde EMA50 göstergesini de test ederken, bu gösterge üzerinden gelen alım tepkilerinin zayıflığı bir destek olarak çalışıp çalışmayacağı konusunda soru işaretleri yaratabilir. 31.40 dolar desteğinin kırılması halinde 33.615 desteğine kadar düşüşleri devam ettirebilir.

Yukarı yönlü hareketlerin devamı için öncelikle 41.210-44.630 bölgesinin aşılması gerekebilir. Bu bölgenin üzerinde gerçekleşecek fiyatlanmalar halinde 48.820 dolar seviyelerindeki dirence kadar yükseliş trendini devam ettirebilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Tether CTO’su USDT Saldırılarını Değerlendirdi!

FTX, Robinhood’u Satın Alacak mı?