in ,

Avalanche (AVAX) Uzun Vadeli İyi Bir Yatırım mı?

Avalanche (AVAX), merkeziyetsiz uygulamalar (dApp) için açık, programlanabilir bir akıllı sözleşme platformudur. 

Avalanche ile hızlı, düşük maliyetli, Solidity uyumlu dApp’ler oluşturabilir, özel ve genel özelleştirilmiş blok zincirleri başlatabilir, minimum donanımla milyonlarca doğrulayıcıyı ölçeklendirebilirsiniz.

7 Eylül 2022 itibarıyla Avalanche ağı, 2 milyondan fazla gerçekleştirilen işlemini duyurdu. Bu rakam şu anda kripto para piyasası için en son ATH’tan 4 kat artışı ifade ediyor. Avalanche tabanlı NFT koleksiyonlarında da büyük bir artış yaşanıyor.

Avalanche (AVAX)

Avalanche’dan Conscious Lines koleksiyonu ve Crabada koleksiyonu, 50 bin dolar ve 115 bin dolar hacim artışıyla en popüler NFT’lerden ikisidir. Bu iki güncel haber aslında ağın piyasada her alanda geliştiğinin bir göstergesidir.

AVAX Fiyat Görünümü

Avalanche (AVAX), Eylül 2020’de 5 dolardan piyasaya çıktı. Piyasaya girdikten bir ay sonra AVAX’ın fiyatı 3.20 dolara düştü.

2021’de ise Avalanche (AVAX) piyasa değeri 1 milyarı aştı. 10 Şubat 2021’de AVAX tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 63.31 doları gördü. AVAX’ın bir sonraki önemli fiyat hareketi Kasım 2022’de Deloitte ile Ava Labs ortaklığının duyurulması ile yaşandı.

Deloitte, Avalanche ile işbirliği içinde, doğal afetler ve acil durumlar sırasında eyalet ve yerel yönetimlerin federal fonları göstermesine yardımcı olan “CAYG” platformunu piyasaya sürecek. Bu haber ile bir hafta sonra AVAX 134,53 USD ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Aralık 2021’de Bank of America’dan Alkesh Shah tarafından yönetilen bir rapor yayınlandı. Ve Avalanche’ın diğer alternatif blok zincirlerinden daha hızlı yerleşim ve daha düşük işlem ücretleri ile büyük ölçeklenebilirliğe sahip olduğu sonucuna vardı.

USDC stablecoin, Avalanche blok zincirine entegre edildi. Bir hafta sonra, AVAX’ın fiyatı %66’dan fazla arttı.

Bu yazı yazıldığı sırada Avalanche (AVAX), 17.03 dolardan işlem görüyor ve piyasada 16. sırada yer alıyor.

AVAX’ın Geleceği

DeFi ve NFT’ler daha fazla benimsendikçe kripto endüstrisine giren yeni kullanıcılar Ethereum alternatifi olarak Avalanche blok zincirine bakabilirler.

Avalanche, özellikle, Avalanche blok zinciri akıllı sözleşmesinin “alt ağ” işlevselliğini desteklemek için birden fazla iş birliği kurmayı amaçlamaktadır. Alt ağlar, ister Web3 oyunları ister DeFi için olsun, uygulamaya özel blok zincirlerinin büyük ölçekte oynatılmasına olanak tanır. Bu alt ağ, geleneksel finans ve merkeziyetsizlik engellerini azaltmaya yönelik önemli bir adımdır.

Avalanche şu anda önde gelen akıllı sözleşme platformlarından biri olma yarışında. Buradaki zorluk, birçok zincirin ortaya çıkarılması ve herhangi birinin bir güvenlik ihlali veya henüz bilinmeyen teknik bir sorundan etkilenebilmesidir.

Avalanche ekositeminde şu anda 264’ten fazla proje bulunmaktadır. Ekosistemin her alanda kendisini geliştirmeye devam ettiği düşünülürse Avalanche (AVAX) gelecekte hayatımıza entegre olmuş zincirlerden biri olabilir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

MES tarafından yazıldı.

trust wallet

Coinbase Cüzdanımı Trust Wallet’a Nasıl Aktarırım?

PancakeSwap Hesabı Nasıl Açılır?