içinde ,

Avalanche (AVAX), Terra (LUNA) ve Solana (SOL) Teknik Analizleri I 14.03.2022

Bugün sizler için hazırlamış olduğum Avalanche (AVAX), Terra (LUNA) ve Solana (SOL) analizlerimi paylaşmak istiyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Avalanche (AVAX)

Düşüş trendine devam eden Avalanche (AVAX) geçtiğimiz haftayı %6 üzerinde bir kayıpla kapattı. Yeni haftaya pozitif başladığı gözlemlenirken, bu yazının hazırlandığı saatlerde 71.30 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor.

Avalanche (AVAX)
Avalanche (AVAX) Teknik Analizi I 14.03.2022

71-76 dolar bölgesindeki majör desteğin kırılımını hafta sonu gerçekleştirirken, bugün yaşanan yükselişlerin bir retest olma olasılığı da göz önünde bulundurulabilir. Yükselişlerin devam etmesi ve 76 dolar üzerinde bir fiyatlanma gerçekleştirmesi halinde 82 dolar seviyelerindeki dirence kadar bu ivmeyi devam ettirebilir. 71-76 dolar bölgesinden reddedilmesi halinde ise 65 dolar seviyelerindeki desteğe kadar düşüşlerini devam ettirebilir.

Terra (LUNA)

Geçtiğimiz haftanın en çok dikkat çeken coin’lerinden biri olan Terra (LUNA) %30 üzerinde bir artış göstermesine rağmen, 99 dolar seviyelerindeki dirençten gelen satışların etkisi ile 88 dolar desteğine kadar bir geri çekilme yaşayarak %10 civarında bir artışla haftayı kapatmıştı.

Terra (LUNA)
Terra (LUNA) Teknik Analizi I 14.03.2022

88 dolar desteği üzerinde başarılı bir şekilde tutunan Terra (LUNA), yükselişlerini devam ettirmesi halinde 99 dolar seviyelerindeki direnci tekrardan test edebilir. Bu direnç seviyesini kırılması halinde ise 11 dolar seviyelerindeki dirence kadar yükseliş trendi takip edilebilir. 88 dolar altında gerçekleşecek fiyatlanmalar halinde ise 75-80 dolar bölgesindeki majör desteğe kadar geri çekilmeler devam edebilir.

Solana (SOL)

96-100 dolar bölgesinin kırılımında başarısız olduktan sonra sert düşüşler yaşayan Solana (SOL), 73-80 dolar bölgesindeki majör desteğe geri dönüş yaşadı. Bu yazının hazırlandığı saatlerde 81 dolar seviyelerinden fiyatlanırken bu destek bölgesi üzerinden gelecek alımlar ile yeni bir yükseliş ivmesi kazanması bekleniyor.

Solana (SOL)
Solana (SOL) Teknik Analizi I 14.03.2022

Yukarı yönlü bir ivmenin kazanılması halinde 96 ve 105 dolar seviyelerini tekrardan test etmek isteyebilir. Düşüşlerin devam etmesi halinde ise 66 dolar seviyelerinde ara destek görünüyor. 66 dolar ara desteğinin kırılması 43.51 dolar bölgesindeki bir diğer majör desteğe sert bir geri çekilme hareketi gerçekleştirebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bitcoin (BTC) Yeni Haftaya Pozitif Başladı I 14.03.2022

FED

Piyasalar Bu Hafta Nelere Odaklandı ?