içinde , ,

Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) Teknik Analizi | 24 Aralık 2021

kriptopara

24 Aralık 2021 tarihli Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve Polygon (MATIC) teknik analizlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter : Kripto Kirpi

Avalanche (AVAX)

71-76 dolar bölgesindeki majör destekten gerçekleştirdiği dönüş sonrası, hızlı bir şekilde 114-118 dolar bölgesindeki majör dirence kadar yükseliş gerçekleştiren AVAX, piyasa koşullarından bu süreç içerisinde pozitif ayrıştı. Bu majör direnç bölgesinden gerçekleşen geri çekilmeler sonucunda 101 dolar seviyelerindeki ara destekten de güç toplayarak, direnç kırılımını gerçekleştirmiş oldu.

Bu yazının hazırlandığı saatlerde 122 dolar seviyelerinden fiyatlanırken, majör direnç bölgesinin de üzerinde hareket ediyor. Bu bölge üzerinde başarılı bir şekilde tutunmaya devam etmesi halinde, 148 dolar seviyelerindeki direnci test ederek yeni bir zirve olasılığı oluşturabilir. 114-118 dolar bölgesinin altında gerçekleşecek fiyatlanmalar halinde ise 101 dolar desteği tekrardan test edilebilir.

Solana (SOL)

152 dolar desteğinden gelen alım tepkileri sonrası oluşturduğu yükselen trend içerisinde hareket etmeye devam eden SOL, 185 dolar direncinin de üzerinde bir fiyatlandırma gerçekleştirerek, bu trendi devam ettirebileceğine dair sinyaller veriyor. Yukarı yönlü hareketin bu trend içerisinde devam etmesi halinde 206 dolar direncini test edebilir.

185 dolar seviyesinin altında gerçekleşecek fiyatlanmalar halinde ise yükselen trend desteğini test edebilir. Bu trend desteğinin kırılması halinde ise 167-178 dolar bölgesindeki majör dirence kadar bir geri çekilme yaşanabilir.

Polygon (MATIC)

Dün gerçekleştirdiği yeni zirve ile 2.734 dolar seviyelerine ulaşan MATIC, bu yazının hazırlandığı saatlerde 2.600 seviyelerinden fiyatlanırken, küçük geri çekilmeler yaşıyor. Bu geri çekilmelerin devam etmesi halinde 2.310-2.420 bölgesindeki majör desteği test ederek yukarı yönlü daha güçlü bir ivme kazanmak isteyebilir.

Bu senaryonun gerçekleşmesi halinde 3.010 seviyelerinde yeni bir zirve oluşturabilir. 2.310*2.420 bölgesinin altında gerçekleştireceği fiyatlanmalar halinde 1.950*2.000 bölgesindeki majör desteğe kadar düşüş trendi oluşturabilir.

Bu da ilginizi çekebilir : Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Teknik Analizi | 24 Aralık 2021

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

 

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

kriptopara

Elrond (EGLD), Cosmos (ATOM) ve Fantom (FTM) Teknik Analizi | 24 Aralık 2021

Kripto

Yabancı Kripto Fenomenleri Bu Hafta Neler Konuştu? | 24 Aralık 2021