içinde , ,

Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve Polkadot (DOT) Teknik Analizi | 20 Aralık 2021

kriptopara

20 Aralık 2021 tarihine ait Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve Polkadot (DOT) teknik analizlerimi sizlerle paylaşıyorum.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Avalanche (AVAX)

Geçtiğimiz hafta aşırı volatil bir süreç geçiren AVAX, 88 dolardan yaptığı açılış sonrası, 71-76 dolar bandındaki majör desteği test ederek 75 dolar seviyelerine kadar geriledikten sonra, toparlanmaya başlayarak 114-118 dolar bandındaki majör dirence kadar bir yükseliş gerçekleştirerek, 117 dolar seviyesini geçtiğimiz haftanın en yüksek noktası olarak belirlemişti.

Avalanche (AVAX)
Avalanche (AVAX) Teknik Analizi | 20 Aralık 2021

Yeni haftaya ise 107 dolar seviyelerinden giriş yaparak, yukarı yönlü küçük bir atak gerçekleştirmesine rağmen, piyasa genelinde oluşan negatif havanın etkisi ile 101 dolar desteğine kadar bir geri çekilme yaşandı ve bu destek seviyesi üzerinden gelen alımlar ile bu yazının hazırlandığı saatlerde 103 dolardan işlem görüyor.

Bu alım tepkilerinin devam etmesi halinde 114-118 dolar bölgesindeki majör direnç tekrardan test edilebilir. 101 dolar desteğinin kırılması halinde ise 93 dolar seviyelerinde destek bulabilir.

Solana (SOL)

Geçtiğimiz haftayı 150 dolar altında bir fiyatlanma gerçekleştirerek, 152 dolar desteğinin altına sarkma gerçekleştiren SOL, bu seviyelerden hızlı tepkiler alarak tekrardan 185 dolar direncine kadar yükseliş gösterdi. Ancak 185 dolar direncinden reddedilerek, bu bölgede ikili tepe oluşumu gerçekleştirmesi, dikkat edilmesi gereken bir nokta olarak karşımıza çıkıyor.

Solana (SOL)
Solana (SOL) Teknik Analizi | 20 Aralık 2021

167-178 dolar bölgesini test ederken, bu yazının hazırlandığı saatlerde 172 dolar seviyelerinden fiyatlanıyor. 167 dolar altında gerçekleşecek bir fiyatlanma halinde 152 dolar desteği tekrardan test edilebilir. Majör destek bölgesinden gelecek yeni alım tepkileri halinde, geçen hafta izlemiş olduğumuz hızlı yükseliş benzeri bir hareket halinde, 185 dolar direnci tekrardan test edilebilir. 185 dolar direncinin kırılması halinde 206 dolar seviyelerinde direnç ile karşılaşılabilir.

Polkadot (DOT)

Son iki aylık süreçte düzenli bir düşüş hareketi yaşarken 53 dolar seviyelerinden 22 dolar seviyelerine kadar gerileyen DOT, parachain müzayedelerinden de yatırımcılarına istedikleri verimi göstermedi.

Polkadot (DOT)
Polkadot (DOT) Teknik Analizi | 20 Aralık 2021

Geçtiğimiz haftayı 26 dolar seviyelerindeki kritik destek seviyesinin altında kapatırken, yeni haftanın açılışı ile 21-25 dolar bölgesindeki majör destek bölgesinin içerisine dahil oldu. 21 dolar desteğinin kırılması halinde, 14 dolar seviyelerindeki desteğe kadar düşüş trendi devam edebilir. Yukarı yönlü bir ivme kazanması halinde ise ilk karşılaşacağı direnç seviyesi olarak 26.40 dolar takip edilebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

 

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

AMM, Unıswap

Uniswap V3 Akıllı Sözleşmeleri Polygon’da Kullanıma Sunulacak

KuCoin

Bondly (BONDLY) KuCoin’de Listeleniyor: Bondly (BONDLY) Nedir?