içinde , ,

Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve Fantom (FTM) Teknik Analizi | 2 Ocak 2022

Kriptopara, Bitcoin

2021 yılının en çok göze çarpan kriptoparalarından olan Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve Fantom (FTM) teknik analizleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Yeni yılda da, sağlık, mutluluk ve bol kazançlar dilerim.

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

Twitter: Kripto Kirpi

Avalanche (AVAX)

2021 yılının parlayan yıldızlarından biri olan Avalanche (AVAX), 101 dolar desteğini test ettikten sonra tekrardan yükseliş ivmesini kazandı ve 114-118 dolar bölgesindeki majör direnci test etmeye geldi. Bu majör direnç bölgesinin kırılması halinde sırası ile 124, 130 ve 140 seviyelerindeki dirençler test edilebilir. Ayrıca 22 Aralık tarihinden gelen düşen trend direncinin de kırılıyor olması yeni bir yükseliş trendi için olasılıkları yükseltiyor.

Avalanche (AVAX)
Avalanche (AVAX) Teknik Analizi | 2 Ocak 2022

114-118 dolar bölgesinden reddedilmesi halinde düşüş trendi içerisine yaşanacak bir geri dönüş, 101 dolar desteğinin tekrardan ziyaret edilmesini sağlayabilir. Son dönemlerde genel piyasa koşullarından pozitif bir ayrışma da sergileyen AVAX, aynı performansını sürdürmesi halinde sert yükselişler gerçekleştireceği gibi, düşen trend içerisine geri dönüşlerin de dikkat edilmesi gereken bir detay olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Solana (SOL)

Geçtiğimiz hafta yaşanan düşüşlerin etkisi ile yükselen trend yapısını bozan Solana (SOL), 167-178 dolar bölgesindeki majör destek üzerinde hareket etmeye devam ediyor. 2021 yılının en popüler koinlerinden biri olan SOL, yeni bir yükseliş trendi başlatabilmesi için 185.90 dolar seviyelerindeki ara direnç kırılımını gerçekleştirerek onay almak isteyebilir. 185.90 dolar direncinin kırılımı halinde, karşılaşacağı ilk direnç seviyesi 206.60 dolar seviyelerinde görünüyor.

Solana (SOL)
Solana (SOL) Teknik Analizi | 2 Ocak 2022

167-178 dolar bölgesindeki majör desteğin kırılımının gerçekleşmesi halinde ise 152 dolar seviyelerindeki desteğe kadar düşüşlerini sürdürebilir.

Fantom (FTM)

Son zamanlarda Bitcoin tarafında yaşanan düşüşlere rağmen, sağlam duruşu ve bu düşüşlerden minimum etkilenmesi ile dikkatleri üzerine çeken Fantom (FTM), 2.37-2.53 bölgesindeki majör direnci de kırma çabası içerisinde görünüyor.

Fantom (FTM)
Fantom (FTM) Teknik Analizi | 2 Ocak 2022

Daha önceki analizlerimizde bu bölgenin kırılımı halinde 3.02-3.16 bölgesindeki bir diğer majör direnç bölgesini test edebileceğine değinmiştik. 3.02-3.16 dolar bölgesinin de kırılımının gelmesi halinde yeni bir ATH sürecine girebilir. Ancak, 2.53 dolar seviyesinin altında gerçekleşecek kapanışlar halinde, 1.90-2.01 bölgesi tekrardan ziyaret edilebilir. Kar satışlarının ve yeni alıcıların gelmesi adına, bu bölgeye kadar olan geri çekilmeler normal karşılanabilir.

Bu da ilginizi çekebilir : Fantom (FTM), Tron (TRX) ve BitTorrent (BTT) Teknik Analizleri | 29 Aralık 2021

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 2 Ocak 2022

Crypto Bull’s ile Huobi Sohbet Saati