içinde , ,

Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve Ethereum (ETH) Teknik Analizi | 28 Kasım 2021

Temel Analiz

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Avalanche (AVAX)

Ekim ayından itibaren başlattığı ralli sonucunda 147.00 dolar seviyelerinde yeni bir zirve belirledikten sonra düşüş trendi içerisine giren AVAX, 101 dolar desteğinde bu düşüşüne mola vermiş görünüyor. 114-118 dolar bandındaki majör direnci test etmesine rağmen kırılımını gerçekleştiremeyerek, yine Ekim döneminden itibaren takip ettiğimiz yükseliş trendinin desteğini test etti.

Avalanche (AVAX)
Avalanche (AVAX) Teknik Analizi 28 Kasım 2021

114-118 dolar bandındaki majör direnç bölgesinin kırılımı halinde tekrardan yeni bir zirve arayışı içerisine girebilir. Daha önceki analizlerimde belirtmiş olduğum 148.60 seviyelerindeki direnç test edilebilir. Ancak 107 dolar seviyelerindeki yükselen trend desteğinin kırılımı halinde sırası ile 101 ve 88 dolar desteklerini ziyaret edebilir.

Solana (SOL)

248-256 dolar bölgesinde oluşturduğu dirençten reddedilen SOL, bu süreç sonucunda hızlı bir şekilde aşağı yönlü hareketler gerçekleştirdi. 185 dolar seviyelerindeki desteği üçüncü defa test ederek bu destek seviyesi üzerinde ikili dip formasyonu oluşturduğu gözlemleniyor.

Solana (SOL)
Solana (SOL) Teknik Analizi 28 Kasım 2021

Bu formasyonun çalışması halinde 220-229 dolar bölgesindeki majör direnç test edilebilir. Bu bölgenin kırılımı halinde düşen trend içerisinden de çıkış gerçekleştirerek yeniden 248-256 dolar aralığını ziyaret edebilir. 185 dolar desteğinin kırılımı halinde ise 167-178 dolar bölgesinde majör destek ile karşılaşabilir.

Ethereum (ETH)

Bitcoin tarafında yaşanan sert düşüşlere daha az reaksiyon verdiği gözlemlenen Ethereum, 4150-4030 bölgesindeki destek üzerinde hareket etmeye devam ediyor. Yükseliş trendini bozduktan sonra yatay hareketler ile fiyatlanmaya devam ederken, 4150-4030 bölgesindeki desteğin kırılımı halinde bir önceki (Temmuz 2021) yükselen trend desteğini test edebilir.

Ethereum (ETH)
Ethereum (ETH) Teknik Analizi 28 Kasım 2021

Bu trendin EIP-1559 güncellemesinden hemen önce başladığını da belirtmekte fayda var. Bu trend desteğinin kırılımı halinde 3240 seviyelerindeki desteğe kadar yeni bir düşüş trendi oluşturabilir. Ancak yine bu yükselen trend desteğinden güç toplayarak yukarı yönlü bir ivme kazanılması halinde sırası ile 4830 ve 5330 seviyeleri ziyaret edilebilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

Bitcoin FED

Yeni Covid Varyantının Bitcoin ve Kriptoparalara Etkisi

Finansal Kurumlardaki Haftalık Gelişmeler | 28.11.2021