in ,

Avalanche (AVAX) Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?

Kripto piyasasında yaşanan son çöküş hiçkimse için iyi bir gelişme olmadı. Avalanche (AVAX) yatırımcıları da dahil olmak üzere birçok altcoin yatırımcısı kripto piyasasında yaşanan son durumlardan etkilenmiş görünüyor. 

Mayıs ve Haziran aylarında kripto piyasasında yaşanan düşüşler, Avalanche’ın aktif katılımcılarının neredeyse yarısının kaybolmasına neden oldu. Avalanche tarafından sağlanan verilere göre; AVAX sahiplerinin varlığı Mayıs ayından itibaren zaten azalmaya başlamıştı.

Bununla birlikte, düşüş beklendiği kadar kötü değildi, Avalanche yaklaşık 20 bin yatırımcı kaybetti. Haziran ayında ise 619 bin aktif yatırımcıdan sadece 358 bini aktif olarak devam etti. Bu ayın kalan günlerinde bile günlük ortalama aktif kullanıcı sayısı 48 bin ve bu sayı çok fazla yükselmeyecek gibi duruyor.

Varlık eksikliği, doğal olarak diğer on-chain istatistikleri etkiledi ve bu, düşen fiyatlar ile birleştiğinde son 25 günde yalnızca 15,6 milyon işlem gerçekleştirildi. Mayı ve Haziran ayında yaşanan son gelişmeler göz önüne alındığında AVAX’ın şu anda iyileşme yolunda olduğu ve yatırımcıların yakında ağa dönme şansları olduğu söylenebilir.

Avalanche (AVAX) Trader’ları İçin Önemli Metrikler

Avalanche (AVAX) ağı, Haziran ayındaki kripto çöküşünün ardından büyük zarar gördü. Ancak 25 Haziran itibariyle pazarda büyük atılımlar yapıyor. Yerel token AVAX da mevcut fiyat yörüngesi göz önüne alındığında iyi bir performans sergiliyor.

AVAX, bu yazının hazırlandığı sıralarda son 24 saatteki %0.43’lük artışla 21.18 $’dan işlem görüyor. AVAX, piyasadaki toparlanmanın bir sonucu olarak geçen haftaya göre yaklaşık olarak %49 arttı.

Avalanche Son Gelişmeler

Avalanche, kısa süre önce Avalanche köprüsünü kullanarak Bitcoin’i Avalanche’a bağlamak için yeni bir gelişmeyi duyurdu. Bu hamle, Avalanche’ın Bitcoin ağındaki 500 milyar dolardan fazla varlığa erişmesini sağlayacak. Ayrıca; bu hamle, Aralık 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) hala çok uzakta olan Avalanche DeFi’ye iyi bir katkı olacak. Bu gelişme, Ethereum ve Avalanche arasında zincirler arası transferlerin başlatılmasından sonra geliyor.

Avalanche (AVAX), 21 Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 146.22 $’a ulaşmıştı. Şu anda ise bu seviyeden yaklaşık olarak %85 daha düşük bir seviyede bulunuyor.

Avalanche, AVAX

Yeni Bitcoin köprüleme işlevi, Avalanche DeFi ekosisteminde kullanım için Bitcoin ağında yarım trilyon dolardan fazla bir değerin kilidini açmayı hedefliyor. Yeni BTC köprüsü, zincirler arası BTC transferlerini desteklemek için bir Intel Yazılım Koruma Uzantısı (Intel Software Guard Extension – SGX) uygulaması içeriyor.

Avalanche, ayrıca; Avascan, Ava Labs, Halborn ve Bware Labs’da yaşanan gelişmeleri de takipçileriyle paylaşmaya devam ediyor.

Avalanche’da yaşanan son gelişmelere ve iyileşen fiyat performansına rağmen ağdaki işlem hacmi son günlerde büyük bir değişiklik olmaksızın durgun kaldı. Şebeke hacmi geçen hafta 350 milyon $ – 650 milyon $ arasındaydı. Bununla birlikte; geliştirme etkinliği metriği hafta boyunca yalnızca tek bir artış gösterdi.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

The Sandbox (SAND) Uzun Vadeli İyi Bir Yatırım mı?

Binance, Arbitrum (ARB) Listeleyeceğini Duyurdu!