içinde , ,

Avalanche (AVAX), Decentraland (MANA) ve MOBOX (MBOX) Teknik Analizi | 19 Kasım 2021

Kriptopara

Gün içinde paylaştığım teknik analizlerim için Twitter adresimi takip edebilirsiniz.

TwitterKripto Kirpi

Avalanche (AVAX)

Negatif piyasa koşullarında, yükselen trendinden sürekli olarak güç toplayarak, pozitif ayrışan AVAX, 110 dolar seviyelerindeki yeni zirvesinden sonra yaşadığı geri çekilmeler ile tekrardan bu yükselen trend desteğini kullanarak yönünü yukarı çevirdi. 107 dolar direncine kadar tekrardan hızlı bir yükseliş hareketi gerçekleştirirken gün içi kazançları %6 üzerine çıktı.

Avalanche (AVAX)
Avalanche (AVAX) grafiği

Binance US borsasında da listelenmesinin etkisinin olabileceği bu yükseliş hareketinin ardından 107 dolar direncinin kırılması halinde 114-118 dolar bölgesinde yeni bir direnç ve zirve oluşturabilir. 107 dolar direncinden reddedilmesi halinde ise, yeni bir geri çekilme süreci başlayacak ve aynı zamanda oluşacak ikili tepe formasyonu ile öncelikle yükselen trend desteğini, bu desteğin kırılımı halinde ise 88 dolar desteğini ziyaret edebilir.

Decentraland (MANA)

Ethereum tabanlı bir sanal gerçeklik platformu olarak karşımıza çıkan MANA (Decentraland), 28 Ekim tarihinde başlattığı sert yükseliş ile %550’ye yakın bir kazanç elde etmişti. Bu yükseliş hareketine Facebook’un meta platformlarına yöneldiğini duyurmasının da etkisi büyük oldu. 4.2000 dolar seviyelerindeki dirençten geri çekilmeler yaşayan MANA için bu hareketi kar satışları olarak değerlendirebiliriz.

Decentraland (MANA)
Decentraland (MANA) grafiği

Geri çekilmeler sonucunda 2.90-3.40 bölgesindeki majör desteği test ederek, bu destek üzerinden güç toplaması ile tekrardan 4.2000 direncine kadar bir yükseliş kaydetti. 4.2000 direncinin de kırılımını gerçekleştirmesi halinde ise 5.57 seviyelerinde bir ara direnç ve 6.15-6.80 seviyelerinde majör bir direnç bölgesi oluşturma olasılığı takip edilebilir. 2.90-3.40 majör destek bölgesinin kırılımı halinde ise 1.75 seviyelerindeki desteğe kadar geri çekilmeler devam edebilir.

MOBOX (MBOX)

3.830-5.640 aralığında oluşturduğu kanal içerisinde uzun süre akümüle olduktan sonra, bu kanalım kırılımının gerçekleşmesi ile sert bir yükseliş gerçekleştiren MBOX, son 3 gün içerisine %100 üzerinde bir artış gerçekleştirdi.

MOBOX (MBOX)
MOBOX (MBOX) grafiği

Binance NFT ile iş birliği açıklaması yapmasının da bu yükseliş hareketinde büyük etkisi oldu. 8.545 direncine kadar devam eden bu hareket sürecinde 7.200-8.020 majör direnç bölgesinin de üzerinde bir fiyatlanma gerçekleştirdi. 8.545 ara direnci ile majör direnç bölge kırılımının onayını alacak olan MBOX için 10.525 ve 12.380 seviyeleri olası dirençler için takip edilebilir. 7.2000 desteğinin altında gerçekleşecek fiyatlanmalar halinde 5.640 seviyelerinde kanal üst bandını destek olarak kullanabilir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Hasan Bölük tarafından yazıldı.

Uzun yıllar sinema sektöründe kameraman olarak görev yaptı. Yüzden fazla film ve dizi projesinde yer aldı, youtube ve benzeri dijital platformlarda içerik üretimi, danışmanlığı görevlerinde bulundu. Son üç yılını kripto alanında teknik analize ayırdı. Günlük ve haftalık analizlerini hem web sitemizde hem de telegram grubumuzda paylaşmaktadır.

500 Milyon Dolarlık Bitcoin Long Pozisyon Liq Oldu

Hinata, Anime Topluluğu İçin Bir Merkez Oluşturuyor