in

Avalanche (AVAX) Coinbase Pro Tarafından Listeleniyor

Avalanche (AVAX), özel blok zincir ağları ve merkeziyetsiz uygulamalar (dApp’ler) oluşturmak için oluşturulan bir platformdur. Ava Labs tarafından oluşturulan Avalanche platformu, Ethereum’u blok zinciri ekosisteminin en yaygın kullanılan akıllı sözleşme platformu olarak yerinden etmek isteyen birçok projeden biridir.

Coinbase Pro, son günlerde dikkat çeken bir proje olan Avalanche AVAX projesini listeliyor. 2020 yılında Ava Labs CEO’su Emin Gün Sirer tarafından hayata geçirilen Avalanche, özel blok zincirlerin ve merkeziyetsiz uygulamaların (dApp’ler) oluşturulmasını kolaylaştıran Ethereum’un rakibidir.

AVAX için gelen transferler artık ticaretin desteklendiği bölgelerde kullanılabilir. Tüccarlar şu an fiyat emri yazamaz ve hiçbir emir yürütülmez. Likidite koşullarının yerine getirilmesi halinde alım satım işlemleri, 30 Eylül Perşembe günü PT 9:00’da başlayacak. Lütfen dikkat: Coinbase Pro yalnızca C-Chain Avalanche (AVAX) tokenlerini destekler. C-Chain Avalanche adresleri ‘0x’ ile başlamaktadır. P-Chain veya X-Chain veya diğer varlıklar üzerinde Avalanche tokeninizi bir Coinbase Pro cüzdanına göndermek kalıcı kayıplara neden olur.

Avalanche ekosistemindeki her blok zinciri, tek bir alt ağ tarafından doğrulanır. Ancak tek bir alt ağ, birden fazla blok zincirini doğrulayabilir. Benzer şekilde, bir doğrulayıcı düğüm birçok alt ağın üyesi olabilir. Avalanche blok zincirlerinin önemli bir yönü, düzenleyici amaçlar için doğrulayıcıların belirli gereksinimleri karşılamasını istemek gibi belirli özellikleri koruyan alt ağlar tasarlama yeteneğidir. Avalanche ağ altyapısı, Avalanche blok zincirindeki diğer varlıklarla ölçeklenebilir ve birlikte çalışabilir modüler blok zincirlerini etkinleştirmek için inşa edilmiştir. Avalanche, Ethereum ve daha geniş blok zinciri ekosistemi ile olabildiğince bağlantı kurmaya çalışmaktadır.

AVAX

Özellikle artan NFT ve DeFi popülaritesinin ardından Ethereum ekosistemi üzerinde artan yükün, ağın daha fazla protokol barındırmasını oldukça zorlaştırdığı için, Layer 2 çözümlerinin popülaritesi son zamanlarda oldukça artmıştır. Avalanche, ucuz işlem maliyeti ve hızlı işlem özelliğiyle DeFi ekosistemi içerisinde ciddi potansiyele sahip bir blokzincir projesidir.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

kriptopara

Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve Dogecoin (DOGE) Teknik Analizi | 29 Eylül 2021

A’dan Z’ye Polkadot (DOT) Ekosistemi | 2