in ,

Avalanche (AVAX) Boğasında Yükselebilecek Projeler

Avalanche (AVAX), birlikte çalışabilir, yüksek düzeyde ölçeklenebilir bir ekosistemde merkeziyetsiz uygulamaları ve kurumsal blok zinciri dağıtımlarını başlatmak için açık kaynaklı bir platformdur. 

Avalanche (AVAX) ekosisteminde birçok farklı amaçlı projeyi barındırmaktadır. Olası bir Avalanche (AVAX) boğasında yükselebilecek ekosistem projelerini inceleyeceğiz.

1inch Network (1INCH)

1inch Network, DeFi alanında en kazançlı, en hızlı ve korumalı operasyonları mümkün kılan merkeziyetsiz protokolleri birleştirir. 1inch Network’ün ilk protokolü, birden fazla likidite kaynağında anlaşmaları araştıran ve kullanıcılara herhangi bir bireysel borsadan daha iyi oranlar sunan, DEX toplayıcı çözümüdür.

Avalanche (AVAX)

Projenin token’ı 1INCH’tir. Yönetişim token’ı 1INCH, DAO altında protokol parametrelerini oylamak için kullanılır.

Aave (AAVE)

Aave, kullanıcıların mevduat sahibi veya borçlu olarak katılabilecekleri merkeziyetsiz custodial bir likidite protokolüdür. Mevduat sahipleri pasif bir gelir elde etmek için piyasaya likidite sağlarken borçlular aşırı teminatlı (sürekli) veya eksik teminatlı (tek blok likidite) şekilde borç alabilirler. AAVE protokolün yönetişim token’ıdır.

Ankr (ANKR)

Ankr, 50’den fazla proof-of-stake ağında küresel olarak dağıtılan bir dizi node çalıştıran merkeziyetsiz bir blok zinciri altyapı sağlayıcısıdır. Bu altyapı, Web3 kullanıcıları için eksiksiz bir çok zincirli araçlar paketine güç sağlarken kripto ekonomisinin büyümesine yardımcı olur. ANKR projenin yardımcı yönetişim token’ıdır.

Arweave (AR)

Arweave, verileri sürdürülebilir ve kalıcı donanımlarla destekleyen, kullanıcıların ve geliştiricilerin verileri ilk kez gerçekten sonsuza kadar depolamasına olanak tanıyan yeni bir depolama türüdür.

Avalanche (AVAX)

Kendisini “asla unutmayan toplu olarak sahip olunan bir sabit disk” olarak tanımlayan ağ, öncelikle “permaweb”i barındırır. Bir dizi topluluk odaklı uygulama ve platforma sahip kalıcı, merkeziyetsiz bir web’tir. AR projenin token’ıdır. Arweave ağı, ağ bilgilerini süresiz olarak depolamak için “madencilere” ödeme yapmak için yerel bir kripto para birimi olan AR kullanır.

Aleph.im (ALEPH)

Aleph.im, dosya depolama, bilgi işlem ve merkeziyetsiz kimlik (DID) çerçevesi dahil olmak üzere merkeziyetsiz veri tabanı içeren açık kaynaklı bir çapraz zincir ağıdır. Aleph.im’in temel görevi, merkeziyetsiz uygulamaların ve protokollerin yığınlarının merkezi kısımlarını ortadan kaldırarak tamamen merkeziyetsiz bir mimari elde etmesine yardımcı olmaktır.

Aleph.im’i merkeziyetsiz bir AWS veya firebase olarak düşünebilirsiniz. Aleph.im, DeFi ekosistemini güçlendirmeye odaklanmıştır. ALEPH token’ı staking, ödül token’ı ve ödeme token’ı olarak kullanılmak için çıkartılmıştır.

AllianceBlock (ALBT)

AllianceBlock, DeFi ve TradFi’yi sorunsuz bir şekilde bir araya getiriyor. Finansın geleceği, her iki dünyanın en iyilerinin sermaye akışlarını ve teknolojik yeniliği artırmak için birlikte çalışabileceği entegre bir sistemdir. Proje bunu gerçeğe dönüştürüyor.

Avalanche (AVAX)

ALBT token’ı birincil değişim aracı, ekosistem katılımcıları için ödül aracı ve ağ ücreti ödeme mekanizması olarak kullanılacak çok amaçlı bir araç olarak hizmet eder.

Atlas DEX (ATS)

Atlas DEX, kullanıcıların birden çok zincirde kripto para ticareti yapmasına olanak tanıyan merkeziyetsiz bir zincirler arası DEX toplayıcıdır. Bu, merkezi borsalarda mümkündür. Ancak bir takım tuzaklarla birlikte gelir: merkezi borsalar, farklı blok zincirleri arasında varlık transferi için köprüler sunsalar da geleneksel finansla aynı sorundan muzdaripler: sharding, merkezileşme ve karşı taraf riski.

Atlas DEX, yatırımcıların sermaye kaybetmeden alım satım gerçekleştirmelerini engelleyen zincirler arası likidite parçalanması sorununu ele alır. ATS, Atlas DEX ekosistemine güç sağlayan yerel platform token’ıdır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

MES tarafından yazıldı.

Blockchain’de Merkeziyetsiz Kimlik Nedir?

NFT Pazarı Beş Yıl Sonra Ne Durumda Olacak?