Avalanche (AVAX), 180 Milyon Dolarlık Teşvik Programının Ardından %40 Arttı

AVAX

Avalanche (AVAX)

Piyasa değerine göre altıncı en büyük merkeziyetsiz finans protokolü ve toplamda yirmi yedinci en büyük kripto para birimi olan Avalanche (AVAX), çarşamba günü fiyatta %40’ın üzerinde bir artış kaydetti. AVAX’ın fiyatı 21.54$’lık günlük dip seviyesinden sıçrayarak üç ayın en yüksek seviyesi olan 33.71$’ı gördü.

DeFi protokolü, fiyatını aylık en düşük seviye olan 9.34 dolardan üçe katladı. AVAX, son zamanlardaki büyük artış nedeniyle kripto piyasasının en büyük ikinci kazananı oldu.

“Avalanche Rush” isimli teşvik programı ile gözleri tekrar üzerine çeken Avalanche, piyasadaki en başarılı DeFi protokollerinden AAVE ve CURVE ile başlayarak, platformuna daha fazla Defi protokolü çekmeyi hedefliyor.

Avalanche (AVAX), DeFi’de Tercih Edilmeye Başlandı

Özellikle artan NFT ve DeFi popülaritesinin ardından Ethereum ekosistemi üzerinde artan yükün, ağın daha fazla protokol barındırmasını oldukça zorlaştırdığı için, Layer2 çözümlerinin popülaritesi son zamanlarda oldukça artmıştır. Avalanche, ucuz işlem maliyeti ve hızlı işlem özelliğiyle DeFi ekosistemi içerisinde ciddi potansiyele sahip bir blokzincir projesidir.

Curve Finance CEO’su Michael Egorov, Avalanche için şu sözleri söyledi:

“DeFi giderek daha popüler hale geldikçe Ethereum blokzinciri mevcut durumda, neredeyse tüm aktive ile mücadele ettiği görülmektedir. Bu nedenle diğer blokzincirlere ve L2’lere genişlemek önemlidir. Eşsiz merkeziyetsiz “Consensus” mekanizması, yüksek verim ve düşük işlem ücretleri ile Avalanche’ı mükemmel bir fırsat olarak görüyoruz.”

Kriptoparalar hakkında; merak ettikleriniz, öğrenmek istedikleriniz, soru-cevap, güncel analizler için Telegram kanalımızda bizi takip edin ve iletişimde kalın. KoinSaati’nin Telegram Kanalına katılmak için tıklayınız.

Tuğhan Tokuş tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi "Ekonomi" mezunu ve Sacred Heart Üniversitesi "MBA" mezunuyum. Blokzincir teknolojisi ve merkeziyetsiz finans sevdalısıyım. Bir devrime şahitlik ediyoruz. Her devrimde öncüler ödüllendirilir veya idam edilir. Şüphesiz ki bu devrim çoktan başarılı olacağını kanıtladı...

Solana Üzerinde Dikkat Çeken Projeler

19 Ağustos 2021 Tarihli Ethereum, Solana ve Avalanche Fiyat Analizi