in ,

Avalanche, 130 Milyon Dolar Değerinde AVAX’ı Serbest Bırakacak

Avalanche, 27 Mayıs 2023’te yaklaşık 130 milyon dolar değerinde olan 9,3 milyon AVAX’ın kilidini açacak. 

Kilidi açılan AVAX’lar, ekosistemdeki kilit oyunculara dağıtılacak ve toplam arzda %1,2’lik bir artış sağlanacak. Avalanche iletişim şefi Patrick Sutton, bu varlıkların Avalanche Vakfı’na, stratejik ortaklara ve Ava Labs’e gönderileceğini söyledi. Sutton konuşmasının devamında: “Kilit açma işlemlerinden elde edilen tokenler otomatik olarak kullanıma sunulmuyor. Bu, sadece vakfın artık o varlıkları kullanabileceği anlamına geliyor. Ancak ne zaman ve nasıl kullanacakları kendi takdirleri” ifadelerini kullandı. 

Konu ile ilgili yorumda bulunan Hedgey Finance’ın CEO’Su Lindsey Winder: “Token kilitlerinin açılması genel olarak insanları korkutuyor, ancak yaklaşan Avalanche kilidinin açılması bir süredir planlanıyor ve çoğu sofistike aktör buna uyum sağladı” dedi. 

Kripto analiz şirketi Token Insight’tan alınan veriler 358,55 milyon AVAX’ın kilitli kaldığını gösteriyor. Ancak Sutton kalan kilitli token rakamının 96,06 milyon olduğunu ve Token Insights’ın rakamının yaklaşık dörtte biri olduğunu söylüyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Kripto

Bu Haftanın Artan 10 Coin’i

pancakeswap

PancakeSwap Nereden İndirilir?