in ,

Ava Labs, TOGG ile Stratejik İş Birliği Yaptı

AVAX

Ava Labs, yerli otomobil üreticisi TOGG ile stratejik bir iş birliği yaptığını duyurdu. Bu iş birliğine göre Ava Labs ve TOGG, akıllı sözleşme tabanlı mobilite hizmetleri oluşturacak. Bu ortaklık, TOGG’un geleneksel elektrikli taşıtlarına kıyasla daha fazla işlevselliğe sahip otomobiller üretmeyi içeren Use Case Mobility (Kullanım Durumu Mobilitesi) girişimini hızlandırmayı amaçlıyor.

TOGG’un Avalanche genel blockchain’ini desteklemeye ve geliştirmeye adanmış bir ekip olan Ava Labs ile işbirliği, Las Vegas’taki CES 2022 etkinliğinde açıklandı. Bu açıklamayla blockchain, otomotiv sektörüne adım atmış oldu.

Avalanche AVAX

TOGG- Ava Labs ortaklığı, TOGG’un geleneksel elektrikli taşıtlarına alternatif olarak daha fazla işlevselliğe sahip otomobiller tasarlamayı amaçlıyor. Ayrıca; bu yeni ortaklık, elektrikli otomobillerde işlevselliği arttırmak için farklı teknolojileri ve ulaşım çözümlerini bir araya getiren Use-Case Mobility girişimini hızlandırmayı hedefliyor.

Yapılan resmi duyuruya göre TOGG, bir yıldan fazla bir süredir elektrikli taşıtlarda blockchain’in kullanım durumunu araştırıyor. TOGG, Ava Labs ile kurduğu ortaklık ile elektrikli taşıtlar konusunda sahip olduğu yeteneklerini genişletmek ve hızlandırmak için nesnelerin interneti (IoT) ve makineden makineye (M2M) iletişimi yaygın hale getirmeyi amaçlıyor.

Bu yeni ortaklık sayesinde TOGG kullanıcıları, kendi elektrikli taşıtları şarj olurken onlar için ayrılmış bir scooter veya taksiye binebilecekler. TOGG, bu imkanın sağlanması için akıllı sözleşmelerden yardım alacak ve blockchain teknolojisi kullanacak. Bu sayede de kesintisiz mobilite sağlanmış olacak. Son zamanlarda sık sık “mobilite” kavramından söz eden TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, şunları söyledi:

Ava Labs ile yaptığımız işbirliği, otomobillerin ötesine geçmeyi hedefliyor. Bu ortaklık ile mevcut TOGG kullanıcılarının deneyimini bir sonraki seviyeye taşımak, mobilite ekosistemindeki ortakları, kullanıcıları ve henüz TOGG kullanıcısı olmayan kişileri, bu platformdan yararlanmaları için teşvik etmeyi amaçlıyoruz.

Kriptopara yatırımcılarını oldukça heyecanlandıran TOGG- Ava Labs ortaklığı, TOGG’un Avalanche blockchain’i üzerinde araç bakım ve parça bilgilerini depolamasına da olanak tanıyacak. Bu sayede TOGG, Avalanche blockchain’i üzerinde güvenilir bir ikinci el piyasasının temelini de oluşturmuş olacak.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Alchemy Pay (ACH) ve Immutable X (IMX) Binance’de Listeleniyor

kriptopara, Bitcoin

Geçtiğimiz Hafta Kriptopara Piyasasında Neler Oldu? | 10.01.22