içinde , ,

Ava Labs, Mastercard Start Path Crypto’ya Seçildi

Ava Labs, blokzinciri teknolojisinin dünyadaki insanlar ve işletmeler için kullanım durumlarını nasıl demokratikleştirebileceğini keşfetmeye ve çözmeye adanmış bir başlangıç katılım programı olan Mastercard Start Path Crypto’ya katılmak üzere seçildi.

Bu program aracılığıyla Ava Labs, blokzinciri teknolojisi inovasyonunu genişletmek ve hızlandırmak için Mastercard’ın dünya çapındaki ortaklar ve dijital oyuncular ekosistemiyle bağlantı kuracak. İnsanlar, işletmeler ve geliştiricilerin yenilik yapmasını daha güvenli ve kolay hale getirmek için yeni katma değerli hizmetler ve blok zinciri protokolü geliştirme fırsatlarını keşfedecekler.

Ava Labs, blokzinciri endüstrisindeki en hızlı akıllı sözleşmeler platformu olan Avalanche’da merkeziyetsiz uygulamaları başlatmayı kolaylaştırır. Avalanche blokzinciri, merkeziyetsiz finans, kurumsal kullanım durumları, dijital koleksiyonlar ve daha fazlası için çözümler geliştirmek için hızlı, düşük maliyetli ve çevre dostu bir platform sağlar.

Mastercard Yeni Dijital Altyapı ve Fintech Başkan Yardımcısı Jess Turner,

“Geçen yıl, NFT’lerin patlamasından dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde merkez bankası dijital para birimlerinin pilot uygulamasına kadar kripto varlıkları dünyasında inanılmaz bir ivme gördü. Sırada ne olduğuna baktığımızda, her şey blok zinciri teknolojisinin şimdi ve gelecekte çözebileceği yeni kullanım durumları ve sorunları bulmakla ilgili. İster finansal özgürlüğü geliştirmek isterse sabit paralar kullanarak yeni bir katma değerli hizmet olsun, Mastercard’ın bu alandaki uzmanlığıyla birleşen yeni Start Path kripto ve dijital varlık şirketlerinin yeni ödeme yollarına erişimi hızlandıracağına ve tüketiciler ve işletmeler için tercihlere öncelik vereceğine inanıyoruz. ”

Ava Labs Başkanı John Wu,

“Mastercard, tüm sektörlerdeki liderlere inovasyonla mücadele etmek yerine nasıl benimsenecekleri konusunda bir örnek oluşturuyor. Blockchain teknolojisinin dünyadaki bireyler ve kurumlar için sahip olacağı olumlu etkileri hızlandırmak için Start Path programındaki projeler ve ortaklarla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Bu program aracılığıyla ve tüm Mastercard Developers portföyü genelinde şirket, her büyüklükteki fintech şirketlerine inşa etmeleri, başlatmaları ve büyütmeleri için ekspres bir şerit sağlıyor. Mastercard, dünyanın her yerinden her büyüklükteki inşaatçıların ve hayalperestlerin Mastercard ile bağlantı kurabilmeleri, hızla yenilik yapabilmeleri ve pazara yeni çözümler sunabilmeleri için sürekli olarak daha fazla hizmet açmakta ve son teknoloji ürünü yeni araçlar sunmaktadır.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Merve Sait tarafından yazıldı.

Ekonometri bölümü öğrencisi. 2020 yaz aylarında FinTech ile tanışmasıyla odağını, Blockchain ve merkeziyetsiz finansa çevirmiş durumda. Aktif olarak blokchain ve kripto paralarla ilgili içerikler üretmekte ve kendisini geliştirmeye devam etmektedir.

Fenerbahçe, Floki Inu ile Sponsorluk Anlaşması İmzaladı

Microstrategy

MicroStrategy, 82 Milyon Dolar Değerinde Bitcoin Satın Aldı