in , ,

Aura Network Nedir?

Aura Network, NFT’lerin küresel çapta benimsenmesini hızlandırmak için oluşturulmuş kapsamlı bir ekosisteme sahip, ölçeklenebilir Layer-1 blok zinciridir.

Aura Network, ölçeklenebilirlik sorununu çözerek verimliliği artırmayı hedefliyor. Proje kullanıcılara parçalanmış zincirler veya parçalanmış sistemlerden daha pratik bir yöntem sunuyor. Geliştiriciler için kolay dikey ve yatay ölçeklendirme sistemi sunuyor. Proje; DeFi, GameFi ve SocialFi’yi destekleyen Tendermint BFT konsensüsü ile güçlendirilmiştir.

Kullanıcıların kendi NFT hareketini başlatmaları için gerekli koşulları sağlıyor. Zincirler arası bağlantı ve birlikte çalışabilirlik, NFT takas ve köprüleme gibi daha önce sunulmayan seçenekleri kullanıcılara veriyor. Yeni bir ekosistemde NFT projeleri geliştirerek hem yeni kullanıcıları hem de ekosistemde var olan kullanıcıları destekleyerek NFT deneyimini daha iyi hale getirmeyi amaçlıyor. Aura Mainnet, 2022’nin üçüncü çeyreğinin sonunda çıkacağı biliniyor.

Aura Network’ün sahip olduğu 2 tür yerel token vardır: BSC’de BEP-20 Aura Token ve Aura Mainnet’te yer alan Aura token’ı. BEP-20 token sahipleri gibi Aura token da popüler DEX’ler ve CEX’ler aracılığıyla serbestçe takas edilebilir. Ayrıca Aura token, BEP-20 uyumlu borsalarda likidite sağlamaya ve bu topluluktan kullanıcıları teşvik etmekte yardımcı olur.

Aura Coin, Aura Network zincirinin yerel para birimidir. BEP-20 Aura token’ın ticaret kapasitesinin yanı sıra Aura Coin’in staking, işlem ücreti ve yönetim gibi konularda kullanılır. Aura Coin sahipleri, ağdan pasif gelir elde etmek için coin’lerini güvenilir doğrulayıcılara devredebilir. Aura topluluğunun nasıl geliştirilmesi gerektiğine ilişkin yazılım güncellemeleri veya diğer önemli kararlar için oylamaya katılabilir.

Aura Network yazının kaleme alındığı saatlerde yüzde 9.3 oranında düşüş yaşayarak 0,084242  dolardan işlem görüyor. Token’ın 24 saatlik işlem hacmi 97.476,52 dolar. Dolaşımda 50 Milyon AURA coin arzı, toplamda 151 Milyon coin arzı bulunmaktadır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

kripto

Binance ve FTX Arasındaki Gerilim Bybit ve Alameda’ya Sıçradı

Sweatcoin vs STEPN: Move-to-Earn Trendinde Liderlik Yarışı