Ator Protocol Nedir?

ATOR Protocol, aktarma operatörlerinin ATOR tokenlerinin dağıtımı yoluyla merkeziyetsiz ağlara katkı sağlamak için oluşturulmuştur. Peki ATOR Protocol nedir? 

The Onion Router (Tor) gibi desteklenen protokoller için operatörler aktarıcılarını ETH adresleriyle kaydeder ve ardından aktarıcı olarak çalışmaya devam ederler. Aktarma operatörleri ağa ölçülen katkılarını Arweave’e yayınlanan merkeziyetsiz ölçümler olarak görebilir ve buna göre ATOR takdir ödülleri alabilir.

ATOR, Ethereum blok zincirindeki tokenlarla desteklenen Arweave üzerinde dağıtılıyor ve kullanıcılar daha sonra ETH cüzdanlarına para çekmeyi seçebiliyor. ATOR, zincir içi teşvikler yoluyla The Onion Router (Tor) güçlendirir ve donanım ürünleri aracılığıyla güvenli ağ aktarma protokollerinin daha geniş çapta benimsenmesini kolaylaştırır.

kripto blockchain

Avantajları

ATOR, mevcut Tor ağına aşağıdaki katkılarda bulunur:

1) Mevcut Tor aktarımlarının, Proof-of-Uptime mekanizması yoluyla kümülatif faydalı çalışma sürelerine uygun olarak yerel para birimi ATOR cinsinden kripto para birimi ödülleri almasına yönelik bir çerçeve sunar.

2) Kullanıcıların tüketici cihazlarını WiFi aracılığıyla bağlamasına ve tüm web trafiğini Tor komut dosyası olmadan yönlendirmesine olanak tanıyan, elde taşınır bir cihaz olan ATOR Router Hotspot’u sağlar.

3) Tor aktarıcısının kendi versiyonu olan ATOR Relay’ı kullanıma sunar. Tor yönlendirmesi için tasarlanan bu araç ATOR Proof-of-Uptime çerçevesi ile anında birlikte çalışabilir, teknik bilgisi olmayan kullanıcıların Tor aracılığıyla ATOR madenciliği yapmasına ve web anonimliğine katkıda bulunmasına olanak tanır.

Tokenomics

Toplam ATOR Arzı: 100.000.000

45% Likidite
10% Relay ödülleri

10% Geliştirme, ekip ve sosyal yardım 

10% CEX listeleri, ortaklıklar ve geliştirme

Yol Haritası

2023 yılının üçüncü çeyreğinde ATOR Relay v1 ve Protocol Doğrulayıcılarını gerçekleştirmeyi hedefliyor. Mevcut mikrodenetleyicilerden kendi donanımına geçiş sağlamayı amaçlıyor. Tor ve Nostr gibi merkeziyetsiz ağlarda Roley görevi görmeye uygun ve teknik bilgisi olmayan kullanıcılar için yap ve çalıştır özelliğiyle tasarlanmış, ATOR Relay sunuluyor. 4.çeyrek’te ise kontrol paneli üzerinden yapılandırılabilen ATOR Roley’in ilk partisi satılacak. Ayrıntılar gelecek tokenomik raporunda takip edilecek.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Optimism Superchain Nedir?

SEC ve Ripple Davası Ne Durumda? XRP Fiyatında Takip Edilecek Seviyeler Hangileri?