in ,

Atletico Madrid Fan Token (ATM) Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto para dünyası birbirinden farklı donanıma ve özelliğe sahip çeşitli projeleri bünyesinde barındırıyor. Popülerliğini koruyan ve sahiplerine birden fazla avantaj sağlayan fan token projeleri de bunlardan biri. İspanyol futbol takımlarından Atletico Madrid’in fan tokenini inceliyoruz.

26 Nisan 1903’de kurulan Atletico Madrid futbol kulübü yönetiminin Socios.com ile kurduğu iş birliği sonrası piyasaya sürülen ATM fan token, taraftarlara oylama ve ödül kazanma fırsatı sunar. ATM fan token, 2020 yılının Ocak ayında piyasaya sürülmüştür. 

ATM fan tokenin taraftarlara sunduğu avantajlardan bazıları şöyle sıralanabilir: 

  • ATM fan token sahipleri, Socios platformu üzerinden çeşitli yarışma ve oyunlar aracılığıyla ödüller kazanabilir ve kulübün taraftarlara sunduğu kararlarda oy kullanabilirler.
  • ATM fan token sahipleri, kulübün kararları doğrultusunda Wanda Metropolitano stadyumundaki maçlara bilet kazanma şansı yakalayabilirler.
  • Atletico Madrid takımının oyuncuları tarafından imzalanmış forma, şapka vb. ürünler kazanma fırsatı.
  • Atletico Madrid futbol kulübünün gelecek planlarından herkesten önce haberdar olmak gibi birçok avantajdan faydalanabilirler.

ATM fan tokenin kullanım alanlarını ise şöyle sıralayabiliriz: 

  • ATM fan tokeni kullanabileceğiniz Socios platformunda sahip olduğunuz token kadar oy kullanma ve ödül toplama avantajı elde edersiniz.
  • Platformda bulunan ödül avı sayesinde yalnızca giriş yaparak etrafınızdaki ödül tokenleri toplayabilir ve daha fazla ATM fan token sahibi olabilirsiniz.
  • Platform üzerinde bulunan oyunları oynayarak ve quiz’lere katılarak da ATM token kazanma imkanına sahip olabilirsiniz.
  • Tüm bunların dışında Atletico Madrid futbol takımının performansı, taraftar durumu, yeni transferler, token işlemleri ve daha pek çok konuda platformun sohbet ortamından faydalanabilirsiniz. 

ATM Fan Token İstatistikleri

Toplam arzı 10 milyon olan ATM fan tokenin dolaşımdaki arzı ise 2 milyon 784 bin 546’dır. ATM fan token bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 61.12 dolar seviyesini 16 Mayıs 2021’de görürken en düşük fiyat olan 1.90 dolar seviyesini ise 12 Mayıs 2022’de görmüştür. 

ATM Fan Token Nasıl Alınır? 

ATM fan token nasıl alınır sorusunun cevabı oldukça basit. ATM token almak isteyen yatırımcılar, öncelikle bu taraftar tokeni listeleyen borsalara kayıt olmalıdır. Binance, Gate.io, Huobi, Poloniex, MEXC gibi popüler kripto varlık alım satım platformlarında listelenen varlık yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla alınabilir, satılabilir ve elde tutulabilir. Google Play yada App Store üzerinden Socios.com mobil uygulaması indirilerek de kolaylıkla ATM token alınabilir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

GNY (GNY) Nedir? Nasıl Alınır?

Ocak Ayı İçerisinde Kilidi Açılacak Önemli Projeler