in ,

Asya Merkezli Kripto Para Borsası, Hong Kong’da BTC ve ETH İşlemlerine Başlayacak

Asya merkezli kripto para borsası HashKey, OSL ile birlikte 3 Ağustos’ta perakende müşterilere kripto alım satım hizmetleri sunmanın önünü açan büyük bir lisans yükseltmesi aldı.

Yerel basında çıkan habere göre Asya kripto para borsası HashKey, 28 Ağustos’tan itibaren Hong Kong’daki perakende müşterilerine Bitcoin ve Ethereum kripto alım satım hizmetleri sunmaya başlayacak. Yatırımcıların platformu kullanırken net değerlerinin yalnızca %30’u kadarını kripto para birimlerine yatırmalarına izin verilecek.

HashKey, ülkenin Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) tarafından verilen iki büyük lisansı yükselttikten sonra perakende yatırımcılara kripto ticaret hizmeti sunmak için düzenleyici izin alan Hong Kong’daki ilk kripto para borsası oldu. Tip 1 olarak bilinen ilk lisans, HashKey’in Hong Kong’un menkul kıymetler yasaları kapsamında bir sanal varlık ticaret platformu başlatmasının yolunu açtı. Tip 7 olarak adlandırılan ikinci lisans, kripto borsasının hem kurumsal hem de perakende kullanıcılara otomatik ticaret hizmetleri sunmasına izin veriyor.

HashKey’in yanı sıra, OSL adlı başka bir kripto platformu da BTC ve ETH perakende ticaret hizmetleri sunmak için SFC’den düzenleyici bir onay aldı.

Hong Kong 2023 yılına ülkede kripto dostu bir ortam oluşturmaya odaklanarak başladı. Hong Kong Mali Sekreteri Paul Chan, yılın başında yerel hükümetin ve düzenleyicilerin 2023’te bir kripto ve fintech ekosistemi oluşturmayı dört gözle beklediklerini belirtti.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Rapor: Aptos (APT) Şimdiye Kadar Neler Yaptı?

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri