in ,

Astar (ASTR) Nedir? Nasıl Alınır?

Astar Network, Polkadot üzerinde Ethereum Virtual Machine, Web Assembly ve Layer-2 çözümlerini destekleyen çok zincirli bir dApp projesidir. 2022 yılının Ocak ayında piyasaya sürülen Astar, geliştiricilerin çoklu zincirler için akıllı sözleşmeler oluşturmasına yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. 

Astar Ekibi 

Astar Network, Sota Watanabe tarafından kurulmuştur. Watanabe, Japonya’nın Tokyo kentindeki Keio Üniversitesi’nde ekonomi okuyor. 

Astar Destekçileri

Astar projesinin destekçileri arasında GSR, Alameda Research, Vessel Capital, ROK Capital, Animal Ventures, Polychain ve Alchemy Ventures gibi oldukça önemli yatırım şirketleri yer alıyor. Daha önce Plasm adıyla piyasaya sürülen proje, daha sonra Astar Network olarak yeniden markalaştı. 

kripto blockchain

Astar Network Nasıl Çalışır? 

Astar Network, aynı zamanda erken yatırımcılarını ödüllendiren ve topluluk üyelerini erkenden katkıda bulunmaya teşvik eden bir dApp stake mekanizmasıdır. Astar ağı, Polkadot blok zinciri üzerinde bir parachain, Cosmos, Polygon, Binance Smart Chain, Avalanche ve Solana gibi büyük zincirlere sahiptir. 

Parity’nin Substrate çerçevesi ile oluşturulan proje, aynı zamanda ölçeklenebilir bir akıllı sözleşme platformu olarak da işlev gören gelecekteki bir Polkadot parachain olabilir. Polkadot Relaychain, tasarımı gereği akıllı sözleşmeleri desteklemez. Bu durum da Astar’a bu boşluğu doldurma fırsatı verir. Geliştiriciler, ölçeklenebilirliğini düşünmek zorunda kalmadan Astar ağı üzerinde herhangi bir merkeziyetsiz uygulama oluşturabilir. 

kripto

Astar Network Avantajları

  • Polkadot ağına akıllı sözleşme desteği kazandırarak rakipsiz bir alanda büyüme potansiyeli kazanmıştır.
  • Sadece madencileri değil dApp geliştiricilerini de ödüllendirerek geliştiricileri bünyesine çekmeyi başarmıştır.
  • Web3 ve Polkadot ağında yaşanacak gelişmelerden olumlu etkilenecek projelerin başında gelir.

ASTR İstatistikleri

Astar blok zincirindeki blok ödüllerinin %50’si ağın değerini artıran geliştiricilere kalan kısmı ise doğrulayıcılara dağıtılır. Projenin yerel kripto para birimi olan ASTR’nin toplam arzı 7 milyardır. Varlığın dolaşımdaki arzı ise 4 milyar 486 milyon 581 bin 756’ya denk gelmektedir. 

ASTR, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 0.33 dolar seviyesini 10 Nisan 2022’de görürken gördüğü en düşük fiyat olan 0.032 dolar seviyesini ise 13 Ekim 2022’de görmüştür. 

ASTR Nasıl Alınır? 

ASTR; Binance, Kucoin, Kraken, Gateio, OKX, Huobi ve MEXC gibi birçok büyük kripto para alım satım platformu üzerinde listelenmektedir. ASTR almak isteyen yatırımcılar bu platformlar üzerinden bu işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirler. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Ethereum (ETH) Yeniden 2.000 Doları Hedefleyecek

Mina Protocol (MINA) Hakkında Her Şey