in ,

Astar 2.0 Nedir?

Teknolojiyi toplum üzerinde olumlu bir etki yaratmak için kullanma misyonuyla yola çıkan Astar projesi, Astar 2.0’ın detaylarını topluluk üyeleri ile paylaştı. Astar 2.0’ın tokenomiden yönetişim yapısına kadar ağın tüm yapısını etkilemesi hedefleniyor. 

Astar 1.0 tamamen temel altyapıyı oluşturmak ve güvenlik ile ilgiliyken Astar 2.0 Web3’ü milyarlarca kişiye ulaştırmaya ve Astar’ı daha da merkezileştirmeye odaklanıyor. Astar 2.0’ın çok önemli bir parçası, Astar Link özelliğidir.

Astar, dApp’lerin EVM ve Substrate zincirleri ile iletişim kurmasını sağlayan birden fazla sanal makineyi birleştiriyor. Teknolojinin başarılı olması için hem kullanıcılar hem de geliştiriciler için birleşik ve kusursuz deneyimler sunan Astar Link, birlikte çalışabilirliği geliştirmek için bir merkez olarak çalışacak. Bu yeni merkez, geliştiricilerin Rollups, Zero-Knowledge ve kitlesel benimseme için gerekli diğer araçlarla ilgili deneyimlerini iyileştirmeye uygun bir pazar yeri olacak.

Proje, ASTR’yi geliştiricilerden kullanıcılara ve kurumsal iş ortaklarına kadar tüm ekosistem katılımcılarının ihtiyaçlarına uygun olarak hizmet edecek şekilde ayarlamaya odaklanır. Bu hedefe uygun olarak, kullanıcıların dApp’ler oluşturarak Astar ekosistemine katkıda bulunan geliştiricileri ödüllendirebileceği dApp staking’i geliştirildi.

Astar 2.0 ile tüm katkıda bulunanların adil bir şekilde ödüllendirilmesini sağlarken, geliştirilmiş bir kullanıcı deneyimi ile dApp staking, herkes için daha geniş çapta erişilebilir ve çekici hale gelecektir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

kripto

Yatırım Portföyü Oluştururken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bitcoin Fiyatı Nelerden Etkilenir?