in ,

Artifical Liquid Intelligence (ALI) Nedir? Nasıl Alınır?

Aletha AI, AI ve blok zincir teknolojilerinin kesiştiği noktada aktif olarak inşa edilen bir araştırma ve geliştirme stüdyosudur. 

 

Herkese açık bir blok zincir olan Alethea, yenilikçi AI sistemleri ve benzersiz özellikleri ile birçok yatırımcının dikkatini çekmektedir. Projenin oluşturduğu sistemler arasında, dünyanın ilk çok modlu metinden-karaktere AI sistemi olan CharacterGPT’de yer almaktadır. 

Alethea AI Ekibi

GPT-3 tarafından desteklenen akıllı NFT’ler oluşturmaya yönelik bir protokol olan Alethea AI’ın Kurucusu ve CEO’su Arif Khan’dır. 

Alethea AI Yatırımcıları

Alethea AI yatırımcıları arasında Mark Cuban, Alameda Ventures, 6th Man Ventures, Multicoin Capital, BITKRAFT Ventures, Crypto.com Capital, IOSG Ventures ve Kid Venture Capital gibi önemli yatırım şirketleri ve yatırımcılar bulunmaktadır. 

Alethea AI’nin Öne Çıkan Özellikleri

Projenin öne çıkan özellikleri arasında kendilerine ait olan birçok teknoloji bulunmaktadır. Bu teknolojilerden bir tanesi olan AI Avatar Studio, kullanıcıların avatarlarını tek bir görüntü kullanarak oluşturabilecekleri ilk blok zincir özellikli projedir. Aletha AI bu projeyi 2020’nin Ekim ayında piyasaya sürmüştü. Alethea projesinin Kurucusu ve CEO’su Arif Khan, Nisan 2021’e gelindiğinde yapay zeka ve blok zincir teknolojilerinin birleşiminden ortaya çıkan akıllı NFT projesi olan iNFT’yi duyurmuştu. Dünyanın ilk iNFT’si olan Alice, avangart sanatçı Robert Alice ile birlikte Sotheby’s müzayedesinde yaklaşık yarım milyon ABD dolarına açık artırmaya çıkarılmıştı. 

Projenin bir de CharacterGPT adında sistemi bulunmaktadır. Bu sistemle kullanıcılar, yalnızca doğal bir dil açıklaması sağlayarak farklı görünümlere, seslere, zekaya, kişiliklere ve kimliklere sahip etkileşimli karakterleri hızlı bir şekilde oluşturabilir. 

ALI İstatistikler

Toplam arzı 10 milyar olan varlığın dolaşımdaki arzı ise toplam arzın %16’sına denk gelen 1 milyar 606 milyon 511 bin 91 ALI’dir. ALI bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 0.1978 dolar seviyesini 2 Nisan 2022’de görürken en düşük fiyat olan 0.0057 dolar seviyesini ise 13 Kasım 2022’de görmüştür. 

ALI Nasıl Alınır? 

ALI nasıl alınır sorusunun cevabı oldukça basit. UniSwap, Gemini, Crypto.com, CoinEx gibi birçok kripto varlık alım satım platformu üzerinde listelenen varlığı yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla alabilir, satabilir ve elinizde tutabilirsiniz. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Flow (FLOW) Nasıl Stake Edilir?

Ethereum (ETH) 1.700 Dolara Yükselir mi?