in

Arthur Hayes: Dip Seviyelerine Yaklaştık

Eski Bitmex CEO’su Arthur Hayes, Ethereum (ETH)’nin 2022 sonuna kadar $10.000 seviyesini test edebileceğini düşünüyor. Bununla birlikte Hayes, orta vadede piyasanın dalgalı olabileceğini de ekliyor. 

Önde gelen kripto türev platformu BitMEX’in kurucu ortağı ve eski CEO’su Arthur Hayes, Terra çöküşünü, FED’in sıkılaştırma hamlelerinin (faiz artırımı ve bilanço daraltımı) bir yan ürünü olarak değerlendiriyor. 

Arthur Hayes, orta ve uzun vadede piyasaya olan inancını dile getirerek, Ethereum (ETH)’nin yıl sonunda hala $10.000 seviyesine ulaşabileceğini yineliyor. Ona göre, piyasanın yükseliş döngüsü yaklaşıyor. FED’in faiz artırım sürecinde hız kesmesiyle birlikte yeniden yükselişler gözlemlenebilir. 

Son blog yazısında Hayes, FED’in üçüncü çeyrek boyunca faiz artırma sürecine devam edeceğini ve kripto piyasasına uygulanan aşağı yönlü baskıyı artıracağını tahmin ediyor.

Bitcoin

Bununla birlikte Hayes, son küresel hisse satışı sırasında Bitcoin/Ether ve Nasdaq arasındaki korelasyonları analiz ederek, kriptoların riskli varlıklardan ayrılmaya başladığı sonucuna vardı. Hayes bu durumu dip seviyelerine yaklaşıldığı şeklinde yorumladı. 

Buna ek olarak, Bitcoin ve Ether fiyatlarının önceki zirvelerine yakın gerçekleştiğini belirten Hayes, diplerin bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyelere oldukça yakın olmasının cesaret verici olduğunu belirtiyor. Hayes, Bitcoin (BTC) dibinin $25.000 –  $27.000 aralığında, Ethereum (ETH) dibinin ise $1.700 – $1.800 aralığında gerçekleşeceğini tahmin ediyor. 

Arthur Hayes, dip seviyelerine yaklaşıldığına yönelik iyimser olsa da yakın gelecekte dijital varlık fiyatlarında hızlı bir yükseliş beklemiyor. Piyasanın kısa vadede istikrarsız ve dalgalı hareket etmesini bekleyen Hayes’e göre, yalnızca Fed’in mevcut politikasını agresif bir şekilde değiştirmesiyle piyasada kayda değer geri dönüşler görülebilir. 

Piyasadaki son oynaklığa rağmen, Hayes, yeniden başlayan bir boğa piyasasında Ethereum (ETH)’nin yıl sonunda $10.000 seviyesine ulaşabileceğine olan inancını yeniden dile getirdi. Hayes’e göre, hiç kimse yakın gelecekte bir toparlanma öngöremez, Federal Rezerv’in faiz oranlarını artırması, enflasyonla mücadeleye yardımcı olmak içindi. Ne yazık ki, bu koşullar hala yaygın ve oranlar hala orada. Yani, piyasa hala hareket etmeye hazır değil.

Yazı kaleme alındığı esnada Bitcoin (BTC) $29.750 seviyesinden fiyatlanırken, Ethereum (ETH) ise $1.765 seviyesinden fiyatlanıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

ApeCoin (APE), Ethereum’da Kalıyor Gibi Görünüyor!

Ethereum (ETH) Staking Artıyor! Ethereum Merge Sonrası ETH Ne Olacak?