in ,

Arsenal Fan Token (AFC) Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto para dünyası birbirinden farklı donanıma ve özelliğe sahip çeşitli projeleri bünyesinde barındırıyor. Popülerliğini koruyan ve sahiplerine birden fazla avantaj sağlayan fan token projeleri de bunlardan biri. İngiliz futbol takımlarından Arsenal’in fan tokenini inceliyoruz. 

1886 yılında Londra’nın kuzeyinde yer alan Islington ilçesinde kurulan Arsenal Futbol Kulübü yönetiminin Socios ile kurduğu iş birliği sonrası piyasaya sürülen AFC fan token, taraftarlara oylama ve ödül kazanma fırsatı sunar. 12 Ağustos 2021’de piyasaya sürülen AFC, taraftarlar ve kulüp arasındaki etkileşimi artırmak amacıyla oluşturulmuştur. 

ERC-20 altyapısında çalışan Chiliz ürünü bu fan token, madenciliği yapılan bir token türü değildir. 

AFC fan tokenin taraftarlara sunduğu avantajlardan bazıları şöyle sıralanabilir. 

  • AFC fan token sahipleri, Arsenal kulübünü etkileyen pek çok konuda Socios platformu üzerinden oy kullanma,
  • AFC token stake ederek NFT ödülleri elde etmek,
  • Emirates Stadyumunu gezme ve özel izin gerektiren alanlarda bulunma hakkı,
  • Premier Lig ve Avrupa maçlarında ev sahibi maçlara ücretsiz bilet kazanma şansı,
  • Lisanslı Arsenal ürünlerini indirimli olarak satın almak gibi birçok avantaj elde ediyor. 

AFC fan tokenin kullanım alanlarını ise şöyle sıralayabiliriz: 

  • AFC fan tokeni kullanabileceğiniz Socios platformunda sahip olduğunuz token kadar oy kullanma ve ödül toplama avantajı elde edersiniz.
  • Platformda bulunan ödül avı sayesinde yalnızca giriş yaparak etrafınızdaki ödül tokenleri toplayabilir ve daha fazla AFC fan token sahibi olabilirsiniz.
  • Arsenal takımının performansı, taraftar durumu, yeni transferler, token işlemleri ve daha pek çok konuda sohbet ortamından faydalanabilirsiniz.
  • Tüm bunların dışında, Socios platformu üzerinde bulunan oyunları oynayarak ve quiz’lere katılım sağlayarak da AFC token kazanma imkanına sahip olabilirsiniz. 

AFC Fan Token İstatistikleri

Toplam arzı 40 milyon olan AFC fan tokenin dolaşımdaki arzı ise 4 milyon 711 bin 630’dur. AFC, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 6.55 dolar seviyesini 27 Ekim 2021’de görürken en düşük fiyat olan 1.02 dolar seviyesini ise 12 Mayıs 2022’de görmüştür. 

AFC Fan Token Nasıl Alınır? 

AFC tan token nasıl alınır sorusunun cevabı oldukça basit. AFC token almak isteyen yatırımcılar, öncelikle bu taraftar tokeni listeleyen platformlara kayıt olmalıdır. Bybit, Gate.io, Poloniex, Bitget ve MEXC gibi popüler kripto varlık alım satım platformlarında listelenen varlık yine bu platformlar üzerinden kolaylıkla alınabilir, satılabilir ve elde tutulabilir. Google Play Store ya da App Store üzerinden Socios mobil uygulaması indirilerek de kolaylıkla AFC fan token alınabilir. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Magic (MAGIC) Nedir ve Nasıl Satın Alınır?

Elon Musk Yapay Zeka Projelerine Dikkat Çekti!