in ,

Arkham Intelligence (ARKM) Nedir? Nasıl Alınır?

Arkham, kripto piyasası faaliyetlerinin arkasındaki gerçek dünya varlıkları ve bireyleri hakkında bilgi sağlayan bir kripto istihbarat platformudur.

Arkham Intelligence Ekibi

Arkham Intelligence projesinin kurucusu ve CEO’su Miguel Morel’dir. Miguel daha önce Venezuela gibi hiperenflasyonist ekonomilerdeki insanlara istikrarlı para birimi sağlayan bir proje olan Reserve Protocol’ün kurucu ortaklarından biriydi.

Arkham Intelligence Destekçileri

Arkham Intelligence projesinin destekçileri arasında Palantir ve OpenAI kurucularının yanı sıra Bedrock’tan Geoff Lewis ve Tim Draper gibi yatırımcılar yer alıyor. Proje, daha önce bu yatırımcıların yer aldığı bir seri A finansman turunda 12 milyon dolar fon topladı.

Arkham Intelligence Nasıl Çalışır?

Arkham Intelligence, kullanıcıların blok zincir adreslerini incelemesine, işlemlerin her iki tarafının da kontrol edilmesine ve karşı taraf bağlantıların araştırılmasına olanak tanıyan bir platform olarak faaliyet gösteriyor.

Kripto

Riski başarılı bir şekilde yönetmek ve fonlarını en doğru kaynaklara yöneltmek isteyen yatırımcılar için hizmet sunan Arkham, kendisini kripto varlıklar ve kullanıcılar arasında bilgi akışı sağlayan bir istihbarat platformu olarak tanımlıyor.

Kripto istihbarat platformlarının aksine farklı bir arayüze sahip olan Arkham, verileri tokenlere göre belirlemek yerine varlık sıralamasına göre listeliyor. Şeffaflık yüzdesinin oldukça yüksek olduğu bu girişim, kripto borsasının yanı sıra hedge fonu ve çeşitli finansal kurumlara da ev sahipliği yapıyor.

Arkham Intelligence ve Polygon

Arkham Intelligence, bu yılın Ocak ayında yaptığı açıklama ile Polygon’u (MATIC) desteklemeye başladığını duyurdu.

Bu duyuruyla birlikte Arkham, Polygon blok zinciri için on-chain cüzdanları izleme, takip etme ve işaretleme imkanı vereceğini söyledi. Proje, konu ile ilgili yaptığı açıklamada Disney, Starbucks ve Stripe ile olan ortaklıkları ve geniş kullanıcı tabanı nedeniyle Polygon’u seçtiğini belirtmişti.

Arkham Ne İşe Yarar?

Kullanıcılar, Arkham sayesinde varlıklar arasındaki ilişkiyi eş zamanlı olarak görebilir. Arkham projesi bünyesinde barındırdığı özellikler sayesinde, adresler arasındaki ilişkilerin ayrıntılı bir şekilde filtrelenmesine ve izlenmesine izin verir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar varlıklarının nereye gittiğini görebilir.

Örnek vermek gerekirse Arkham, Kuzey Koreli hacker grubu Lazarus tarafından kontrol edlen cüzdanlara yapılan para yatırma işlemleri de dahil olmak üzere fonlar arasındaki hareketleri gözlemleyebilir.

ARKM İstatistikleri ve ARKM Nasıl Alınır?

Binance, 10 Temmuz 2023 Pazartesi günü yaptığı duyuruyla ARKM’ı Binance Launchpad üzerinde satışa çıkaracağını açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre Binance, kullanıcı BNB bakiyelerini 11 Temmuz 2023 03.00’ten (TSİ) 17 Temmuz 2023 03.00’e (TSİ) kadar altı gün boyunca kaydedecek. Her kullanıcı için nihai BNB tutarı, daha önce duyurulan günlük ortalama BNB bakiyesi hesaplaması kullanılarak altı günün ortalaması olarak belirlenecek.

Projenin istatistikleri ise şöyle:

  • Launchpad Hard Cap: 2,500,000 USD
  • Kullanıcı Başına Sabit Üst Sınır: 15.000 USD (300.000 ARKM)
  • Toplam Token Arzı: 1.000.000.000 ARKM
  • Binance Launchpad’e Tahsis Edilen Toplam Token Sayısı: 50.000.000 ARKM (Toplam token arzının %5’i)
  • Halka Açık Satış Token Fiyato: 1 ARKM = 0,05 USD (BNB cinsinden fiyat abonelikten önce belirlenecektir.)

Abonelik yoluyla gerçekleştirilecek olan token satışı, yalnızca BNB ağı üzerinde desteklenecek.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Binance Launchpad 32. Projesini Duyurdu!

Kripto Para Piyasasında Günün Öne Çıkan Gelişmeleri