in

Ardana’nın ($DANA) Halka Arzı

Ardana ($DANA), Halk Arzına Nasıl Kayıt Olunur?

Ardana, iki halka açık satış turunun ilkini doğrudan sale.ardana.org sitesi üzerinden gerçekleştirecek. Halka açık token satışı için kayıtlar 14 Ekim 2021 TSİ saat 17:00’de başlayacak. DANA token’ları Ardana ekosistemini güçlendirmekle birlikte bu etkinlik sayesinde topluluğa bu hizmet token’larını satın alma şansı veriyor.

Ardana ($DANA), Halka Arzı İçin Önemli Tarihler

Halka arz ile ilgili kritik bilgiler ve tarihler aşağıdadır:

 • Etkinlik için Ayrılan Token miktarı: 1.666.666 DANA.
 • Token Türü: Cardano Native Token (CNT)
 • Kayıt: 14 Ekim 2021, saat 17:00 TSİ. 8000 kişilik. Kayıt, “İlk Gelen Alır” şeklinde olacak (First come first served). Yani erken gelen daha önce hizmet alır.
 • Satış: 28 Ekim 2021, saat 17:00 TSİ. 2000 kişilik. Satış için katılım çekiliş (lottery) şeklinde olacak.
 • Token Lansmanı: Kasım ortası
 • Kilitleme: İlk olarak, 0. ayda piyasaya sürülen token’ların %30’u, 1. ayda token’ların %30’u haftalık olarak, token’ların %40’ı 2. ayda 2 haftada bir açılacak.
 • Fiyat: 0,60 ABD doları.
 • Kişi başı tutar: 500 ABD doları.
 • Fon için kabul edilen token’lar: USDT, USDC, ETH ERC-20 (Yalnızca Metamask/soğuk cüzdanlar)
 • Şartlar: Kullanıcılar katılma gereksinimlerini karşılamalıdır. ABD’de yaşayanlar ve ABD vatandaşları katılmaya uygun değildir.
 • Toplam kayıt sayısında bir üst sınır olacağını lütfen unutmayın.
 • Satışa katılmak için, kaydolan herkesin KYC’yi başarıyla tamamlaması gerekir.
 • Site: sale.ardana.org

Cardano Native Wallet Kurulumu

DANA satın almayı düşünüyorsanız, token’larınızı almak ve saklamak için öncelikle güvenli bir Cardano cüzdan kurulumunu gerçekleştirmelisiniz. İşte Cardano ekosistemine aşina olmayanlar için yardımcı olacak bir kılavuzu.

Ardana satışına katılmak için Yoroi Wallet kurulumunu gerçekleştirmeniz gerekiyor. Kılavuzumuzda Chrome tarayıcısını kullanıyor olacağız.

 1. Önce https://yoroi-wallet.com/ adresine gidin ve “İndir” butonuna tıklayın. Hüküm ve koşulları kabul ettikten sonra, uzantı otomatik olarak yüklenecektir. Uzantıyı açın, tercih ettiğiniz dili seçin ve ardından “İleri”ye tıklayın.
 2. Şimdi Yoroi Wallte’ın temel veya gelişmiş sürümleri arasında seçim yapacaksınız. Gereksinimlerinizi en iyi karşılayanı seçin. Bu kılavuzda “basit versiyonu” kullanacağız.
 3. Ardından, Cardano’nun ödeme URL’lerini kullanmasına izin verilip verilmeyeceğini seçin. Cardano veya Yoroi Cüzdanının izniniz olmadan kişisel bilgilerinizi asla paylaşmayacağını veya saklamayacağını unutmayın.
 4. Sonra karşınıza üç seçenekten birini seçmelisiniz: Devam etmek için “Cüzdan oluştur”, “Cüzdan bağla” veya “Hardware wallet ekle”. Bu durumda, yeni bir cüzdan oluşturacağız.
 5. “Cüzdan oluştur”a tıkladıktan sonra, karşınıza açılan pencerede “Cardano”yu seçin. Ardından, bir kez daha “Cüzdan Oluştur” seçeneğine tıklayın.
 6. Şimdi cüzdan adınızı, şifrenizi girmeniz ve kimliğinizi doğrulamanız istenecek. Bundan sonra, 15 kelimelik kelime dizilimini (recovery phrase) not etmeniz gerekecek. Bunu not etmeniz ve kaybetmemeniz çok önemlidir.
 7. Staking’e veya delegating’e başlamadan önce, hesabınızda $ADA varlıklarınızın olduğundan emin olmalısınız. $ADA varlıklarını yeni Yoroi cüzdanınıza taşımak için üst menüden “Al”ı seçin. Başka bir cüzdan veya borsadan para aktarmak için cüzdan adresinizi kopyalayın veya QR kodunu tarayın.

Artık hazırsınız!

Ancak önemli bir detayı de aktarmak gerekiyor, Ardana resmi Twitter hesabı Ardana satışında $ADA kabul etmiyor. Ardana Tokensoft altyapısını kullanıyor ancak Tokensoft $ADA ile ödeme yapmaya uygun değil.

Ardana’nın Halka Arzının Amacı

Halka arzın genel amacı, geliştirme ve başlatma süreci boyunca alınan teşvik ve destek için topluluğu ödüllendirmek ve ağ operasyonlarını sürdürmektir.

Ekip, bu motivasyonla, satışı mümkün olduğunca kapsayıcı hale getirmeye karar vermiş:

 • Büyük fonların girmesini ve önemli bir pay almasını önlemek için düşük bir alım hakkı uygulandı, yani balinaların engellenmesi,
 • Bu satışı gerçekleştirerek topluluk üyelerinin adil bir katılım şansına sahip olmasını sağlamak,
 • Ve son olarak, token’ların satın alma fiyatı minimum olacaktır.

Bu koşulların tüm üyelere satışa katılmaları için adil bir şans vereceğine inanılmaktadır.

Sonuç Olarak

Bu etkinlik, mevcut topluluk üyelerinin ve yakında DANA token sahiplerinin katılması için tek yol değil. Gelecekte, Occam launchpad aracılığıyla ikinci bir satış gerçekleştirilecek ve daha fazla ayrıntı ilerde paylaşılacak.

Kaynak: Medium – Ardana

Ardana Türkiye Telegram grubuna katılmak için tıklayınız.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Parachain

Polkadot, Parachain İçin Tarih Belirledi

Kriptopara, Bitcoin, Ethereum

Avalanche (AVAX), Solana (SOL) ve Dogecoin (DOGE) Teknik Analizi | 14 Ekim 2021