in

Arbitrum’da Yaklaşan Projelerin Listesi – 1

Arbitrum

Arbitrum (ARBI), kullanıcılar ve geliştiriciler için DApp maliyetini ve gecikmesini azaltan bir Ethereum ölçeklendirme çözümüdür. Bugün size Artibrurum’da yaklaşan projeleri sunduk. 

STFX Protocol

STFX, kısa vadeli varlık yönetimi için bir DeFi ve SocialFi protokolüdür. Proje, yatırımcıların fikirlerini topluluk tarafından finanse edilen yatırım yapılabilir araçlara dönüştürür. Yani yatırımcının alım-satım fikirlerinden para kazanmasını sağlar.

STFX, Single Trade Vaults (STV) adını verdiği bir konsept yarattı.  Buna göre 1 STV = 1 vault = 1 trade gibi düşünülebilir.

STV’ler, tek bir trade işlemine ayrılmış kısa vadeli fonlardır. Trade süresince var olan mini fonlar gibi düşünülebilir. Protokol, bu kısa vadeli fonları oluşturmasına veya bunlara yatırım yapılmasına olanak tanır.

Y2K Finance

Y2K Finance, exotic peg türev ürünler için tasarlanmış, on chain yapılandırılmış bir ürün paketidir.

Kullanıcılara, belirli bir sabit varlığın (veya varlık sepetinin) depegg olması riskine karşı sigorta satın alma/satma konusunda imkan sağlar. Proje, DeFi sigorta piyasasın bir alternatif sunmayı amaçlıyor.

dAMM Finance

dAMM, algoritmik olarak belirlenmiş faiz oranlarına sahip herhangi bir token için teminatsız bir borç verme platformudur. Likidite havuzları, her bir token’a özeldir ve ilgili blockchain’ler aracılığıyla tamamen public olarak erişilebilir.

Mevcut on chain kurumsal kredi platformlarının çoğu yalnızca stablecoin ödünç verir. DAMM ise, kurumların mümkün olduğu kadar çok token ödünç almasını ve ödünç vermesini sağlamayı amaçlar.

Contango

Contango, emir defterleri veya likidite havuzları olmadan expirable futures sunan non custodial bir DeFi borsasıdır.Trader bir pozisyon açtığında, protokol sabit oranlı piyasadan borç alır, spot piyasada swap yapar ve ardından sabit oranlı piyasada borç verir.

Protokolün kendi likidite havuzuna ihtiyacı yoktur. Bunun yerine, herhangi bir trade için minimal price impact sunmak amacıyla temel protokollerin likidite havuzlarından yararlanır. Her pozisyon bir NFT olarak tokenize edilir. Bu şekilde diğer projelerin de Contango’nun üzerine kolayca inşa edilmesini amaçlanır.

Split Finance

Split Finance, kendisini automated arbitrage profit sharing, yenilikçi trade araçlarına ve özel RPC işlevselliğine sahip Omni-chain DEX aggregator olarak tanımlıyor. Split’in amacı, DeFi’ye kullanım kolaylığı ve daha fazla verimlilik getirmektir.

Split Finance, piyasadaki verimsizlikleri; Gasless trading, çoklu emir türlerinin desteklenmesi, omni-chain (tüm EVM uyumlu chain’lerde mevcut olacak ve tek bir tx’de herhangi bir varlık çifti arasında cross chain swap’lara imkan asağlayacak), copy trading, MEV protection gibi özelliklerle gidermeyi planlıyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

GAK tarafından yazıldı.

Kadir Has Üniversitesi Ekonomi ve Uluslararası Ticaret & Finans departmanlarından derece ile mezun oldum. Akademik çalışmaların ardından finans sektöründe bir aracı kurumun araştırma departmanında analist olarak 2.5 yıl kadar görev aldım. Ocak - Kasım 2022 döneminde KoinSaati'nde editor olarak görev aldım.

Tron (TRX) Nasıl Stake Edilir?

Bitcoin, Ayı,

Ayı Piyasasının Başlangıç Göstergeleri Nelerdir?