in ,

Arbitrum’da Neler Oluyor?

Gerçekleştirdiği airdrop etkinliği ile gündemden düşmeyen Arbitrum, bu sefer topluluk oylamasında yaşanan bir sıkıntı ile gündeme geldi. 

Arbitrum ekibinin gerçekleştirdiği ilk topluluk oylaması, proje özelinde büyük bir karışıklığa neden oldu. Geçtiğimiz günlerde Arbitrum Improvement Proposal (AIP-1) adı verilen öneriyi topluluk oylamasına sunan Arbitrum, topluluğun karara çoğunlukla red oyu vermesine rağmen bu oylamanın bir karar oylaması değil onaylama girişimi olduğunu söyledi ve kararı yürürlüğe koydu. 

Gerçekleştirilen bu karar oylaması, DAO için ayrılmış olan 7,5 milyar adet ARB’nin Arbitrum Vakfının cüzdanlarına taşınmasını ele alıyordu. Teklifin detayları arasında, söz konusu milyar dolarlık bütçenin özel bir hibe programını finanse etmek için kullanılacağı da yer alıyordu.

Bu gelişmelerin ardından zincir üstü veriler incelendiğinde 50 milyon ARB tokenin projenin piyasa yapıcısı Wintermute’a gönderildiği öğrenildi. Yönetişim konusunda daha ilk adımda topluluktan onay alınmadan hareket edilmiş olması projenin merkeziyetsiz yapısına olan güveni sarsarak ARB fiyatında %10’un üzerinde düşüşler yaşanmasına sebebiyet verdi. 

Topluluğun gerçekleştirdiği tepkilerin ardından açıklamada bulunan ekip, 10 milyon adet ARB’nin dolar karşılığında satıldığına ve 40 milyon ARB’nin de piyasa yapıcı Wintermute’a kredi olarak tahsis edildiğine yer verdi. Yapılan açıklamada, bu satışın kısa vadeli işletme maliyetlerini gidermek için yapıldığı belirtildi. 

Arbitrum

Bununla birlikte söz konusu işlemlerin ARB’nin listelendiği gün gerçekleştirildiği açıklanırken, 500.000 ARB’nin ise Gnosis Safe’e likidite olarak gönderildiği bildirildi. 

Topluluk tarafından sunulan geri bildirimlerin dikkate alındığını söyleyen Arbitrum Vakfı, 750 milyon ARB hakkında bu hafta içerisinde yeniden bir özel teklif başlatılacağını bildirdi. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Bitcoin, UST

Volatilite Nedir?

Bir Token’ın Scam (Dolandırıcı) Olduğunu Nasıl Anlarız?