in ,

Arbitrum Token’ı Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

Arbitrum, kullanıcılar ve geliştiriciler için merkeziyetsiz uygulamaların (dApp’ler) maliyetlerini azaltma amacıyla tasarlanan bir Ethereum ölçeklendirme çözümüdür. Arbitrum akıllı sözleşmeleri, Solidity programlama dili kullanılarak oluşturulur. Bu akıllı sözleşmeler, işlem ücretlerini önemli ölçüde azaltırken gizlilik ve güvenlikten ödün vermeden özelleştirilir.

Tüm Layer-2 protokolleri arasında en yüksek TVL değerine sahip olan Arbitrum, yüzde 51,34 pazar payı ile projelerden ayrışıyor. Yazının kaleme alındığı saatlerde TVL değeri 2,38 milyar dolar olarak kaydeden proje, son 7 günde ciddi düşüş yaşadı. Proje, 2022 Eylül ayının son haftası en yüksek değerine ulaşmıştı.

Halihazırda Arbitrum projesinin piyasaya sürülmüş kendine ait bir yönetişim token’ı bulunmuyorken ekosisteminde yer alan proje ve platformların kendi token’ları bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde Arbitrum One ana ağında gerçekleşen “Nitro” yükseltmesi ağda yer alan proje ve platform token’larında artışa yol açmıştı.

Rakibi Optimism’in OP token’ını bir airdrop yaparak piyasaya sürdüğünü düşünürsek Arbitrum projesinin de benzer şekilde gelecekte yerel token’ını tanıtması bekleniyor. En azından yatırımcıların ve trader’ların beklentisi bu yönde şekilleniyor. Son olarak, olası bir Arbitrum token airdrop’una hak kazanmak istiyorsanız projenin ekosisteminde köprü oluşturmalı ve bazı Arbitrum DApp’lerini kullanmalısınız.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Aleph Zero Whitepaper’ında Ele Alınan Sektör Sorunları ve Gelecekteki Kullanım Alanları

PancakeSwap

PancakeSwap Likidite Nedir?