in ,

Arbitrum Kendi Boğasını Yaşayabilir mi?

Arbitrum, Ethereum akıllı sözleşmelerinin özelliklerini artırmak için tasarlanmış Layer-2 çözümüdür. Arbitrum, hız ve ölçeklenebilirlik özelliklerini ileri taşırken ilave gizlilik katmanları sunar.

Arbitrum, 23 Mart 2023 tarihinde bir airdrop etkinliği düzenlendi ve bu etkinliğin ardından uzun süre gündemdeki yerini korudu. Proje, lansmanının gerçekleştiği ilk gün Binance, KuCoin, Kraken, OKX, Bitfinex, Bybit, Gate.io gibi birçok popüler platform üzerinde listelenmeye başladı. Şimdilerde ise topluluk oylamasında yaşanan bir sıkıntı ile tekrar gündemde yerini aldı. Bu popülaritesinin sonucunda yatırımcılar, projenin yeni fiyat rekorları kırıp kıramayacağını merak ediyor. Peki Arbitrum kendi boğasını yaşayabilir mi?

Arbitrum geliştiriciler, piyasaya yeni sürülen ARB tokenlerin büyük bir kısmını kendilerine ve vakıflarına tahsis etmeye yönelik sundukları ilk öneri nedeniyle topluluktan büyük tepki gördü. Daha sonra konu ile ilgili açıklamalarda bulunan geliştirici ekip, yatırımcıların akıllarındaki soru işaretlerini gidererek projeye tekrar güven duymalarını sağladı.

Geçtiğimiz günlerde lansmanını gerçekleştiren ve airdrop dağıtımı yapan Arbitrum, borsalarda listelenmesinden itibaren dalgalı fiyat hareketleri sergiliyordu ancak geliştiricilerin yaptığı açıklamalar sonrası ARB fiyatında keskin yükselişler yaşandı. Bu da ekibin yatırımcılar üzerinde olumlu bir hava yarattığı anlamını taşıyor.

Arbitrum Ne Vadediyor ?

Arbitrum yatırımcılarına; ileri seviye EVM uyumluluğu, güçlü geliştirici araçları, düşük ücretler, adil başlangıç, gelişmiş ekosistem, protokol ve EVM ile bayt kodları düzeyinde uyumluluk vadediyor.

Arbitrum İstatistikler

Toplam arzı 10 milyar olan ARB’nin dolaşımdaki arz miktarı 1 milyar 275 milyondur. ARB, bu zamana kadar gördüğü en yüksek fiyat olan 11.80 dolar seviyesini 23 Mart 2023’te görürken, gördüğü en düşük fiyat olan 1.10 dolar seviyesini de yine 23 Mart 2023’te gördü. 

Arbitrum Fiyat Tahmini

Bu yazının yazıldığı sırada 1,20 dolar seviyesinde bulunan Arbitrum için yapılan yapay zeka tahminleri ise şöyle:

Varlığın 2023 yılında görebileceği maksimum fiyat olarak 2,29728 dolar seviyesi gösterilmiştir. Tahmin botuna göre Arbitrum’un 2024 yılında 4,57894 dolar seviyesine, 2025 yılında ise 8,03146 dolar seviyesine yükselmesi bekleniyor.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Myria (MYRIA) Nedir? Nasıl Alınır?

Realio Network (RIO) Nedir? Nasıl Alınır?