in ,

Arbitrum Ekosisteminde Yer Alan En İyi dApp’ler

Arbitrum

dApp olarak ifade edilen Decentralized Applications, merkeziyetsiz uygulamalar anlamına gelmektedir. 

Arbitrum ekosisteminin yerel kripto varlığı ARB’nin lansmanının yapılması ile birlikte ekosisteme olan ilgi de iyiden iyiye arttı. Bu yazımızda sizlerle birlikte Arbitrum ekosisteminde yer alan dApp’leri inceleyeceğiz. 

Arbitrum

Çoklu zincir cüzdanı olan BitKeep, Arbitrum ekosistemi üzerinde yer alan dApp’ler arasında son 30 günde en çok kullanıcıya sahip olan proje oldu. BitKeep projesinin 30 günlük kullanıcı sayısı 262 bin olarak karşımıza çıkarken ikinci sırada Uniswap’in yer aldığını görüyoruz. 

Merkeziyetsiz finans protokolü olan Uniswap ise son 30 gün içinde 143 bin kullanıcıya ulaşarak listenin ikinci sırasında yer aldı. Projenin güncel piyasa değeri ise 4.6 milyar dolar değerinde. 

Markaların ve geliştiricilerin topluluklarla etkileşim kurmasına ve Web3’te sağlam ürünler inşa etmesine olanak tanıyan, iş birliğine dayalı kimlik bilgisi altyapısı Galxe ise üçüncü sırada yer aldı. 83.3 milyon dolar piyasa değeri olan Galxe’nin 30 günlük kullanıcı sayısı ise 112K oldu. 

Listenin dördüncü sırasında yer alan 1Inch Network 30 günde 69.8K aktif kullanıcıya sahip olurken, GMX 67.6K kullanıcıya ev sahipliği yaptı. 

111M dolar piyasa hacmine sahip olan Stargate projesi listenin 6. sırasında yer aldı. 30 günlük aktif kullanıcı sayısı 61.8K olan Stargate’i 47.7K kullanıcı ile Vela takip etti. 

Listenin son üç projesi ise Bungee, LI.FI ve 0x Protocol oldu. Bungee, 26.6K kullanıcıya sahip olurken LI.FI 26K ve 0x Protocol 23.8K kullanıcıya ev sahipliği yaptı. 

Son bir aydaki aktif kullanıcı sayıları ile bu projeler Arbitrum ekosisteminde yer alan ilk 10 dApp projesi oldu. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

İşlem Hacmine Göre En İyi Layer-2 Projeleri

Haftanın Öne Çıkan 10 Kripto Para Birimi