in ,

Arbitrum (ARB) Ekosistemi

Arbitrum

Arbitrum (ARB), kullanıcılar ve geliştiriciler için DApp maliyet ve gecikmesini azaltan bir Ethereum ölçeklendirme çözümüdür. 

Arbitrum ekosisteminde yer alan piyasa değerine göre sıralanmış projelere göz atacağız.

1.GMX (GMX)

GMX, merkeziyetsiz spot ve sürekli ticareti destekleyen bir kripto para borsasıdır. Dinamik fiyatlandırma, Chainlink Oracles ve önde gelen hacimli borsalardan alınan fiyatların bir toplamı tarafından desteklenir.

Merkeziyetsiz kişiler, zincir üzerinde kullanıcılara protokol gelirinde ödeme yapar. Düşük takas ücretlerini ve sıfır fiyat etkisine sahip işlemleri destekler. Ticaret, ücret kazanan benzersiz bir çoklu varlık havuzu tarafından desteklenir. Platformun yönetişim token’ı GMX’tir.

Piyasa değeri: 431 milyon dolar

2.Synapse (SYN)

Synapse, zincirler arası güvenli iletişim sağlayan evrensel bir birlikte çalışabilirlik protokolüdür. Synapse, varlıkları akıllı sözleşme çağrılarını ve daha fazlasını destekleyen genişletilebilir bir zincirler arası mesajlaşma protokolü sunarak blok zincirlerini birbirine bağlar.

Synapse’den yararlanarak blok zincirler birbirleriyle kolayca ve güvenli bir şekilde çalışabilir. Geliştiriciler zincirler arası DEX, borç verme platformları, marj sistemleri, türev piyasaları, getiri toplayıcıları ve çok daha fazlasını içeren gerçek zincirler arası uygulamalar oluşturabilir. Protokolün yönetişim token’ı SYN’dir.

Piyasa değeri: 198 milyon dolar

3.TreasureDAO (MAGIC)

Treasure, Arbitrum’da özel olarak metaverse için oluşturulmuş merkeziyetsiz bir NFT ekosistemidir. Treasure, MAGIC token’ı tarafından bir arada tutulan bir oyun ve NFT ekosistemi oluşturarak Play-to-Earn ekosisteminin sürdürülebilirliğini amaçlıyor.

MAGIC, Treasure üzerine inşa edilmiş metaverse’ler, topluluklar ve DeFi altyapısı ağı tarafından desteklenmektedir. MAGIC, ortak ekonomik katman içinde çapraz metaverse paralar olarak hizmet eden Treasure ekosisteminin para birimidir.

Piyasa değeri: 114 milyon dolar

4.Dopex (DPX)

Dopex, likiditeyi maksimize etmeyi, opsiyon yazarları için kayıpları minimize etmeyi ve kazançları maksimize etmeyi amaçlayan merkeziyetsiz bir opsiyon protokolüdür.

DPX iki token’lı tokenomi modeli kullanır. Dopex protokolün sinerjik bir şekilde çalıştırılması için iki token kullanır.

  • DPX: Yönetişim ve protokol ücreti tahakkuk token’ı
  • rDPX: İndirim token’ı ve protokol kullanımı

Piyasa değeri: 50 milyon dolar

5.Sperax (SPA)

Sperax, Arbitrum ekosistemine ait bir projedir. USD’leri, yerel olarak otomatik getiri üreten, getiriyi optimize eden bir sabit paradır.

Sperax USD (USD), öncelikle sahipleri için organik getiri sağlayan kripto teminatı ile desteklenir. SPA, Sperax ekosistemi için değer tahakkuk ve yönetişim token’ıdır.

Piyasa değeri: 26 milyon dolar

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

MES tarafından yazıldı.

Kriptopara

Soulbound Token (SBT) Nedir?

SPACE ID (SID) Nedir?