in ,

Arbitrum (ARB) Listelenmeye Başladı

Arbitrum

Ethereum (ETH) Layer-2 çözümü Arbitrum (ARB) için beklenen gün geldi. Proje, aynı anda birçok büyük kripto varlık platformu üzerinde listelenmeye başladı. 

Uzun zamandır airdrop etkinliğinin gerçekleşmesini bekleyen yatırımcılar, popüler Layer-2 çözümü Arbitrum’da hak ettikleri ARB’leri claim etmeye başladı. 

Kullanıcıların hak edişlerini almasıyla birlikte varlığın büyük platformlar üzerinde ticareti yapılmaya başlandı. Lookonchain verilerine göre Arbitrum’un market yapıcısı Wintermute Trading’e ait cüzdan, ticareti yürütmek için 40 milyon ARB alırken test amacıyla borsalara küçük miktarlarda ARB gönderdi.

CoinGecko’nun sunduğu verilere göre bu yazının yazıldığı sırada ARB fiyatı KuCoin’de 11,5 dolar, Huobi’de 10,1 dolar, MEXC’de 9,1 dolar, Bybit’de 9,95 dolar ve Bitget üzerinde 8,97 dolar seviyelerini gördü. 

Arbitrum listelemesi sadece bu platformlar ile sınırlı kalmayacak. Dünyanın işlem hacmi bakımından en büyük kripto varlık alım satım platformu olan Binance, 23 Mart 2023 20.00 (TSİ) itibarıyla varlığı listelemeyi planlıyor. 

Arbitrum, gerçekleştirdiği airdrop ile birlikte ARB arzının %12,75’ini erken dönem kullanıcılarına dağıtırken, bu miktarın %11,6’sı kullanıcılara, %1,1’lik kısmı ise DAO ve Ethereum geliştiricilerinden oluşan Protocol Guild’ın kullanımına ayrıldı. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Arbitrum Ekosisteminde Yer Alan Gem Projeler

Ethereum (ETH) 2.000 Doları Hedeflemeye Devam Ediyor