in ,

Arbitrum (ARB Coin) Ne Kadar Arzla Piyasaya Çıkacak?

Arbitrum

Arbitrum, Ethereum akıllı sözleşmelerinin özelliklerini artırmak için tasarlanmış Layer-2 çözümüdür. Hız ve ölçeklenebilirlik özelliklerini ileri taşırken ilave gizlilik katmanları ekler.

Düşük verimlilik ve yüksek uygulama maliyetleri gibi bazı eksiklikleri gidermek için inşa edilmiş olan protokol, Ethereum tabanlı akıllı sözleşmelerin Ethereum kullanıcı deneyimine zarar veren ve işlem yapmanın maliyetini yukarı çeken mevcut sorunlarını çözüyor.

Arbitrum, optimistic rollup olarak bilinen bir teknoloji kullanıyor. Bu sayede Ethereum akıllı sözleşmelerinin, Ethereum ana zincirindeki akıllı sözleşmelerle Arbitrum ikinci katman zincirindeki akıllı sözleşmeler arasında veri akışı sağlayarak ölçeklendirilmesini sağlıyor. İşlemlerin çoğu ikinci katmanda tamamlanıyor ve sonuçlar ana zincir üzerinde kaydediliyor. Bu sayede hız ve verimlilik önemli ölçüde artıyor.

Peki Arbitrum (ARB Token) Ne Kadar Arzla Piyasaya Sürülecek?

• Tedarik sınırı: 10 milyar token

• İlk tedarik: 1.275 milyar token

ARB’nin toplam tirajı 10 milyar olacak. ARB tokeni piyasaya 1.275 milyar tokenla sürülecek. Arbitrum topluluğu, bu tokenlerin %56’sını kontrol edecek. Airdrop, toplam arzın 11,5’ini uygun Arbitrum kullanıcılarına ve %1,1’ini Arbitrum ekosisteminde faaliyet gösteren DAO’lara verecek. Kalan topluluk tokenleri, yeni Arbitrum DAO tarafından kontrol edilen bir hazineye gidecek ve bu, ARB holder’larının fonların nasıl dağıtılacağı konusunda oy kullanmasına olanak tanıyacak.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

kripto blockchain

En İyi 7 Blockchain Domain Name

Arbitrum (ARB Coin) Hangi Gün Piyasaya Çıkacak?