in ,

Arbitrum (ARB Coin) Hangi Gün Piyasaya Çıkacak?

Ethereum’un Layer-2 ölçekleme ortamındaki en büyük oyuncu olan Arbitrum sonunda tokenini çıkarıyor.

Arbitrum Vakfı Perşembe günü yaptığı açıklamada, Arbitrum‘un yeni tokeni olan ARB’nin 23 Mart Perşembe günü topluluk üyelerine dağıtılacağını duyurdu. Arbitrum DAO, zincirin $ARB tarafından yönetilip yönetilmediğine bakılmaksızın Ethereum üzerinde ek Layer-2 zincirlerini yetkilendirme yeteneğine sahip olacak ve topluluğun Arbitrum’un ve teknolojisinin geleceği üzerinde tam kontrole sahip olmasını sağlayacaktır.

Arbitrum Vakfı’na göre ARB, Arbitrum’un merkeziyetsiz özerk bir kuruluşa (DAO) resmi geçişini tanıklık edecek, yani ARB sahipleri, kullanıcıların Ethereum blok zincirinde işlem yapmasına izin veren ağlar olan Arbitrum One ve Arbitrum Nova’yı yöneten önemli kararlarda oy kullanabilecekler.

Bugünün lansmanı sadece Arbitrum için bir dönüm noktası değil; Ethereum’un daha geniş ölçekte ölçeklenmesi için tarihi bir gün. Ethereum topluluğu yıllardır güvenli ve merkeziyetsiz bir L2 oluşturmak için çalışıyor ve geçen yılın sonlarında Vitalik Buterin, toplamaların olgunluğunu sınıflandırmak için 3 aşamalı bir şema önerdi. Bugünkü duyuru ile Arbitrum, üç aşamadan ikincisine ulaşan ilk EVM toplaması oldu.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Batuhan Görbulak tarafından yazıldı.

Hacettepe Üniversitesi Almanca Mütercim Tercümanlık bölümünden mezun olduktan sonra kendisini çeviri ve yerelleştirme alanlarında geliştirdi. Farklı şirketlerde serbest çevirmenlik yapmakta olan Batuhan, 2020’de kripto paralar ile tanışmasıyla birlikte iş ağını genişleterek FinTech alanında birçok projenin çevirisinde tecrübe kazandı. Son 1 senedir çalışmalarını FinTech alanına yoğunlaştırarak Blockchain'i keşfetme yolunda çalışmalarını genişletiyor ve şimdilerde ise koinsaati.com'da co-founder ve "chief editor" olarak aktif bir şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Arbitrum

Arbitrum (ARB Coin) Ne Kadar Arzla Piyasaya Çıkacak?

Arbitrum Nedir? Arbitrum’un Özellikleri Nelerdir?