in ,

Arbitrum (ARB) Airdrop Duyurdu!

Arbitrum, kullanıcılar ve geliştiriciler için DApp maliyetini ve gecikmesini azaltan bir Ethereum ölçeklendirme çözümüdür. Layer-2 ağı olan Arbitrum, $ARB yönetişim tokeninin %12,75’ini 23 Mart’ta topluluk airdrop’u aracılığıyla dağıtacak.

Arbitrum $ARB, token airdrop’u gerçekleştireceğini ve DAO’ya geçiş yapacağını duyurdu. Token, bir DAO aracılığıyla Arbitrum One ve Nova ağlarının yönetişimini kontrol edecek. Arbitrum Foundation Perşembe günü yaptığı açıklamada, Arbritrum’un yeni tokeni olan ARB’nin 23 Mart Perşembe günü topluluk üyelerine dağıtılacağını duyurdu.

Arbitrum Foundation’a göre ARB, Arbitrum’un DAO’ya geçişini kesinleştirecek. ARB sahipleri, kullanıcıların Ethereum blok zincirinde işlem yapmasına izin veren Arbitrum One ve Arbitrum Nova’yı yöneten önemli kararlarda oy kullanabilecek. Kullanıcılar daha yüksek hız ve daha az işlem ücreti ödeyecek.

Arbitrum Foundation, yatırımcılara ve temel katkıda bulunanlara nispeten yüksek sayıda token (%44) vermeyi planlasa da Arbitrum’un yaratıcısı Offchain Labs, ARB tokeninin Arbitrum ekosistemini alternatif ölçeklendirme zincirlerinden daha merkeziyetsiz hale getireceğini söylüyor.

Offchain Labs CEO’su Steven Goldfeder verdiği demeçte “Benim için en heyecan verici kısım projenin tamamen merkeziyetsiz hale geleceği gerçeğidir.” dedi.

Arbitrum

Kullanıcıların, tokenlerini talep ederken dolandırıcılar, sahte web siteleri ve diğer planlar konusunda dikkatli olmaları önerilir.

ARB’nin toplam tirajı 10 milyar olacak. Arbitrum topluluğu, bu tokenlerin %56’sını kontrol edecek. Airdrop, toplam arzın %11,5’ini uygun Arbitrum kullanıcılarına ve %1,1’ini Arbitrum ekosisteminde faaliyet gösteren DAO’lara verecek. Kalan topluluk tokenleri yeni Arbitrum DAO tarafından kontrol edilen bir havuza gidecek. Bu havuzda biriken varlıklar, ARB sahiplerinin fonların nasıl dağıtılacağı konusunda oy kullanmasına olanak tanıyacak.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Alchemix (ALCX) Nedir? Nasıl Alınır?

Uniswap, BNB Chain ile Entegre Oldu