in ,

Arbitrum Airdrop Etkinliğine Nasıl Katılınır?

Ethereum Layer-2 projesi olan Arbitrum, 23 Mart tarihinde airdrop etkinliğini gerçekleştireceğini duyurdu. 

Uzun süredir beklenen airdrop, projeye olan ilgiyi artırdı. Aynı zamanda bu airdrop, Arbitrum ağının merkeziyetsiz bir otonom organizasyona (DAO) dönüşmesinde önemli bir nokta olarak görülüyor.

Arbitrum airdrop etkinliği için hak kazananlar ne yazık ki belli oldu. Şu andan itibaren Arbitrum airdrop etkinliğine katılmanız mümkün değil. Kripto analitik şirketi Nansen’in aktardığına göre Arbitrum’un Şubat ayındaki kullanıcı aktiviteleri kimlerin ARB token almaya hak kazandığını belirledi. 

Yapılan açıklamada, Arbitrum airdrop etkinliğine hak kazananların, kaç işlem gerçekleştirdiği ve kaç farklı uygulama kullandığı gibi veriler üzerinden belirlendiği söylendi. 

Dolaşımda olacak 10 milyar ARB arzının %56’sı Arbitrum topluluğu tarafından kontrol edilecek. Bu arzın %11,5’i ise hak kazananlara airdrop olarak dağıtılacak. Geriye kalan tokenler ise Arbitrum DAO’su tarafından kontrol edilen hazineye aktarılacak. 

Arbitrum Nedir? 

Arbitrum, Ethereum ağında yaşanan gecikmeler ve yüksek ücretlere çözüm sunması amacıyla 31 Ağustos 2021’de piyasaya sürülmüştür. Arbitrum, bu sorunlara çözüm üretmek adına Optimistic Rollup teknolojisini kullanıyor. 

Arbitrum kullanılarak yaratılan merkeziyetsiz uygulamalar, Solidity programlama dilinde yazılır ve bu sayede Ethereum Sanal Makinesi ile uyumluluk sağlar. Bu da Ethereum DeFi geliştiricilerinin merkeziyetsiz uygulamalarını hiçbir değişiklik yapmak zorunda kalmadan Arbitrum’a entegre edebilmelerine olanak tanır. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Onur Çaliş tarafından yazıldı.

Beykent Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programcılığı bölümünden 2020 senesinde mezun oldum. Başkent İletişim Akademisi'nde Diksiyon, Sunuculuk ve Spikerlik eğitimi aldım. Stajımı China Radio International bünyesinde tamamladım. Kripturk ile başladığım profesyonel çalışma hayatıma Bitlo Teknoloji ve Coinkolik ile devam ettim. Şu anda ise Koinsaati çatısı altında editörlük ve sunuculuk yaparak devam etmekteyim.

Altın Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Mart Ayı İçerisinde Token Kilidi Açılacak Projeler (2)