içinde ,

Aralık’ta Denemeye Değer 5 Oyna-Kazan Oyunu

Blockchain’de, oyun oynarken aynı zamanda pasif gelir elde edin.

NFT Gaming, Metaverse, oyna kazan

Oyun ve kripto dünyalarını birbirine bağlayan oyna-kazan oyunları, oyuncuları oyun etkinlikleri için oyun içi token’lar ile ödüllendiren konseptleri sayesinde giderek daha popüler hale geliyor. Bu token’lar daha sonra oyun içi varlıkları, NFT’leri satın almak için kullanılabilir veya sadece borsalarda diğer kriptopara veya fiat birimleri karşılığında satılabilir.

Lafı daha fazla uzatmadan, işte bu Aralık ayında denemeye değer beş oyna-kazan oyunu:

Crazy Defense Heroes

Crazy Defense Heroes, oyuncunun yapıları ve büyüleri kullanarak kahramanları ve orduları için savunma stratejileri geliştirdiği bir strateji kule savunma oyunudur. Oyun ayrıca kart toplamayı ve onları patron dövüşlerini kazanmak için birleştirmeyi de içerir. Oyuncular, kahraman avatarlarını özelleştirebilir, diğer oyuncularla takım kurabilir ve klanlar oluşturabilir.

Oyna-kazan hareketinin bir parçası olarak Crazy Defense Heroes, oyuncuların katılımları için ödüller almalarına da olanak tanır. Spesifik olarak oyunun yaratıcıları, oyunculara yerel $TOWER token’ini kazanma şansı veren düzenli olarak oyna-kazan etkinlikleri düzenler. $TOWER, oyunculara büyük ödül havuzlarından para kazanma fırsatları sunar. Bu ayki etkinlikleri hakkında doğrudan resmi web sitesinden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Gods Unchained

Oyunculara varlıklarının gerçek sahipliğini sağlayan, oynaması ücretsiz bir dijital trade kart oyunu olan Gods Unchained, oynadıkları için ödüller kazanma fırsatı sunar.

Oyuncular stratejik hamleler yaparak, kart kazanarak ve çok yönlü taktikleri birleştirmek için desteler toplayarak rakiplerini alt etmeye çalışırken öte yandan oyun, hem gündelik hem de rekabetçi bir oyun türünü destekliyor. Gods Unchained, oyunculara dijital varlıkları üzerinde tam sahiplik sağlayarak kartlarını istedikleri gibi satmalarına, trade etmelerine veya kullanmalarına izin verir.

Son zamanlarda yayıncı, artan gaz fiyatları nedeniyle kapatılan Forge’ı yeniden açtığını duyurdu. Forge, oyuncuların çift Core kartlarını tek bir kartta birleştirmelerine ve bunları Immutable X pazarında veya diğer harici pazarlarda satmalarına olanak tanır.

The Sandbox

Oyuncuların 166.000 dijital arazi parselinden birine sahip olabileceği ve özelleştirebileceği sanal bir dünya olan The Sandbox, eğlenceli ve büyüleyici olması nedeniyle bir süredir ilgi odağı oldu.

Şu anda, oyun Alpha test sürümünü çalıştırıyor ve kullanıcıların tek veya çok oyunculu deneyimlerde sanal bir metaverse oynamasına, oluşturmasına, sahip olmasına ve yönetmesine izin veriyor. Bununla birlikte bazı sınırlamalar da mevcuttur.

Herkes Alpha HUB’a erişebilir ve The Sandbox topluluğuyla keşfetmek ve etkileşim kurmak için üç benzersiz deneyim alabilir. Ancak, oyna-kazan işlevi yalnızca cüzdanınızda Alpha Pass NFT varsa çalışır. Bununla oyuncular, Alpha’nın 18 özel deneyimine tam erişim elde edebilir ve aynı zamanda 1.000’e kadar SAND token’i ve üç NFT kazanabilir.

Mirandus

Beş hükümdar (aynı zamanda oyuncu olan) tarafından yönetilen uçsuz bucaksız bir sanal dünyada geçen bir fantezi rol yapma oyunu olan Mirandus, oyunculara tam bir seçim özgürlüğü veriyor. Vahşi doğayı tek başlarına keşfedebilir ve karşılaştıkları canavarlarla savaşabilir, şövalye olarak bir hükümdarla takım kurabilir veya beş şehirden birinde bir market açabilirler.

Diğer oyna-kazan oyunlarında olduğu gibi oyuncu, oyun içi varlıklarına NFT biçiminde sahip olur. Ayrıca oyuncular, vahşi doğanın bazı kısımlarını talep etmelerine ve çeşitli boyutlarda ambarlar kurmalarına izin veren arazi tapuları da tutabilirler.

Aralık ayında Mirandus, oyuncuların Materium adlı oyun içi token’i kazanabilecekleri bir oyun testi başlatıyor. Bunu yapabilmek için Exemplar adında efsanevi bir NFT oyun karakteri olarak oynamak zorundalar. Örnek NFT’ler Gala Games web sitesinden satın alınabilir. Materium, silahları ve zırhları uygulamak, çeşitli özler ve iksirler yapmak aynı zamanda eşyaları sihirli bir şekilde ışınlamak için kullanılabilir.

Oyun içi bir para birimi olup olmayacağı henüz belli değil. Ancak, diğer benzer oyunlara bakılırsa, bu oldukça olasıdır.

REVV Racing

REVV Racing, blockchain destekli, tarayıcı tabanlı bir yarış oyunudur. Yakın zamanda yeni oyna-kazan mekaniğini tanıttı. Oyuncular sadece yerel $REVV token’lerini oynayıp kazanamazlar, aynı zamanda yeni Fusion System’ı kullanarak ortak yarış arabaları NFT’lerini (hangisi ile başladılarsa) yükseltebilirler. Oyuncular, katalizör ve REVV token’leri olarak adlandırılan farklı araç özelliklerini yükseltebilirler.

Araçlar NFT’lerdir, Katalizör ise değiştirilebilir CATA token’i ile temsil edilir. CATA, Shards SHRD aracılığıyla oluşturulabilir. Oyuncular aynı zamanda REVV Racing oynayarak, pistin uzunluğuna ve sürülen tur sayısına bağlı olarak, ödül miktarıyla SHRD kazanabilirler. REVV token’leri ise oyuncu sıralamasına göre kazanılır.

Blockchain Oyunlarının Yeni Hiti Oyna-Kazan

Blockchain oyunları, Axie Infinity ve Alien Worlds gibi oyna-kazan devlerinin yükselişiyle ilgi odağında. Oyna-kazan hareketi, kripto dünyasının en büyük sektörlerinden biri haline geldi. Son verilere göre oyna-kazan sektörü Kasım ayında, NFT işlem hacminde 1 milyar doları aşarak aylık %71 büyüdü. Oyun topluluğunun bakış açısı bu yeni pasif gelir modeline kaymaya devam ediyor. Sonuç olarak, sektöre daha fazla proje katılıyor.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Ezgi Çoban tarafından yazıldı.

Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri aynı zamanda Uluslararası Ticaret ve Finansman Çift Anadal Programı öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

KuCoin

H3RO3S (H3RO3S) KuCoin’de Listeleniyor: H3RO3S (H3RO3S) Nedir?

Bitcoin

FED kararları sonrası Bitcoin (BTC) Teknik Analizi | 16 Aralık 2021