in ,

Aralık Ayının Fundrasing Etkinlikleri

funding round

Ayı piyasasına rağmen devam eden funding round etkinliklerinde Aralık ayı boyunca neler yaşandı ve hangi projelere yatırım yapıldı bu yazımızda derledik.

Amber Group

Amber Group, kullanıcılarına elektronik ve OTC piyasa yapıcı türevler, yapılandırılmış ürünler ve danışmanlık hizmetleri sunan Singapur merkezli bir likidite sağlayıcısıdır. Amber Group, Fenbushi Capital ABD liderliğinde gerçekleştiriken C Serisi funding round’da 300 milyon dolar topladı.

Aztec

Aztec Network, merkeziyetsiz uygulamaların gizliliğe ve ölçeğe erişmesini sağlayan, Ethereum üzerinde özel bir ZK rollups’tur. Aztec Network; A Capital, King River, Variant, SV Angel, Hash Key, Fenbushi ve AVG’nin katılımıyla ve a16z iderliğinde gerçekleştirilen B Serisi funding round’dan 100 milyon dolarlık fon topladı.

Fleek

Fleek, depolama ve faturalandırma gibi Web3 hizmetlerinin temel katmanını tüm kullanıcıların erişebileceği bir protokol katmanına dönüştürmeyi amaçlayan Web3 geliştirici platformudur. Fleek Network bu hedefini gerçekleştrmek için katıldığı Polychain Capital liderliğindeki A Serisi funding round’dan 25 milyon dolarlık fon topladı.

Nillion

Nillion, depolama ve veri hesaplamayı güvence altına almak için merkeziyetsiz bir ağ oluşturmayı amaçlayan Web3 girişimidir. Bu hedefine uygun olarak hareket eden Nillion funding round’dan 20 milyon dolarlık fon topladı.

funding

Blocknative

Bir Web3 altyapı şirketi olan Blocknative, A serisi funding round’dan 15 milyon dolar topladı. Bu round Blockchain Capital, Foundry Group, Rho, IOSG Ventures, Robot Ventures, Fenbushi Capital, HackVC, Industry Ventures ve diğerleri tarafından yönetildi. Toplanan miktar, Blocknative’in Ethereum ekosistemindeki blok oluşturma pazarındaki girişimlerini hızlandırmak için kullanılacak.

Evertas

Kripto varlık sigorta şirketi olan Evertas; borsalar, geleneksel finans kurumları, fonlar ve kurumsal kripto varlık sahiplerine odaklanır. Bu yılın başlarında Lloyd’s of London’dan onay alan kripto para sigorta şirketi Evertas, Polychain Capital liderliğindeki A serisi funding round’dan 14 milyon dolar fon topladı. Topladığı finansman, öngörülemeyen dijital varlık alanındaki ekonomik güvence ihtiyacını karşılamak için kullanılacak.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Türk Kripto Fenomenlerinin Gündeminde Neler Var? | 21 Aralık 2022

Oraichain (ORAI) Nedir? Nasıl Alınır?