in , ,

Aralık Ayının Fundrasing Etkinlikleri-2

funding round

Ayı piyasasına rağmen devam eden funding round etkinliklerinde Aralık ayı boyunca neler yaşandı ve hangi projelere yatırım yapıldı bu yazımızda derledik.

Aralık ayı içerisinde yatırım yapılan projelerin ilk kısmını bağlantıdaki yazımızdan inceleyebilirsiniz.

NEAR

NEAR Protocol, Tiger Global hedge tarafından yönetilen ve Republic Capital, FTX Ventures, Hashed, Dragonfly Capital, ParaFi Capital, Blockchange Ventures ve MetaWeb Ventures’ın katılımıyla gerçekleştirilen funding round’dan 350 milyon dolar topladı. Bu finansmanı kullanıcıların blok zinciri ve merkeziyetsiz teknolojileri öğrenmesine ve kullanmasına yardımcı olmak için kullanacak.

OpenSea

OpenSea, dijital ekonomilerin gelişmesine destek olarak kripto piyasasında yer alan en güvenilir NFT pazarını oluşturmak için yola çıkmıştır. Bu vizyonunu hızlandırmak için Paradigm, Coatue ve yeni yatırımcıların katılımıyla gerçekleştirilen C serisi funding round’dan 300 milyon dolarlık fon topladı.

Bu finansmanı ürün geliştirmeyi hızlandırmak, müşteri desteğini ve müşteri güvenliğini önemli ölçüde iyileştirmek, daha geniş NFT ve Web3 topluluğuna yatırım yapmak ve ekosistemini büyütmek için kullanacak.

Amber Group

Amber Group, kullanıcılarına elektronik ve OTC piyasa yapıcı türevler, yapılandırılmış ürünler ve danışmanlık hizmetleri sunan Singapur merkezli bir likidite sağlayıcısıdır. Amber Group, Fenbushi Capital ABD liderliğinde gerçekleştiriken C Serisi funding round’da 300 milyon dolar topladı.

Secret Network

Secret Network, gizliliği koruyan akıllı sözleşmelere sahip ilk blok zinciridir. Secret Network üzerinde oluşturulan uygulamalar, şifrelenmiş verileri ağdaki node’lar dahil hiç kimseyle paylaşmadan kullanır. Arrington Capital, Blocktower Capital, Spartan Group ve daha birçok yatırımcının katılımıyla gerçekleştirilen funding round’dan 225 milyon dolar fon topladı.

funding

Blockdaemon

Kurumları ve geliştiricileri önde gelen ağlara bağlayan en büyük bağımsız blok zinciri altyapı platformu Blockdaemon, SoftBank’ın öncülük ettiği B serisi funding round’dan 155 milyon dolar topladı. Tura yeni yatırımcılar Matrix Capital Management, Sapphire Ventures ve Morgan Creek Digital’in yanı sıra mevcut yatırımcılardan Boldstart Ventures, Goldman Sachs, Greenspring Associates, CoinFund, Kenetic, Kraken Ventures, Borderless Capital ve Lerer Hippeau katıldı.

Alchemy

Blok zinciri altyapı girişimi Alchemy katıldığı C serisi funding round’dan 200 milyon dolarlık fon topladı. 2022 yılı içerisinde katıldığı son turla beraber hesaplandığında Alchemy, Ekim ayında katıldığı C Serisi funding round’dan 250 milyon dolarlık bir yatırım, Nisan ayında katıldığı B serisi turdan 80 milyon dolarlık fon toplayarak finansmanını 505 milyon dolara ulaştırmıştır.

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

DeepBrain Chain (DBC) Nedir? Nasıl Alınır?

Pi Network KYC Doğrulaması Nasıl Yapılır?