in ,

Aralık Ayının En Değerli NFT’leri

Kripto piyasasında önemli bir yere sahip olan NFT’ler, popülerliğini korumakla kalmıyor her geçen gün değer kazanarak daha yaygın hale geliyorlar. Bu yazımızda ise Aralık ayının en değerli NFT’lerini inceleyeceğiz.

CryptoPunks

CryptoPunks koleksiyonu, Ethereum (ETH) blok zincirinde geliştirilen ilk NFT koleksiyonudur. Koleksiyonun temel fikri, her Punk’ın eşsiz olmasıdır. Haziran 2017’de Larva Labs tarafından sunulan CryptoPunks, benzersiz özelliklere sahip 10.000 karakteri içeren 8-bit’lik pixel eserlerinden oluşur. CryptoPunks, Aralık ayında 757 milyon market hacmi ile listenin ilk sırasında yer alıyor.

Yazının kaleme alındığı sıralarda CryptoPunks (PUNK) taban fiyatı 74.991,31 dolar ve son 24 saatlik satış hacmi 522.7 ETH şeklindedir. Bugün itibarıyla basılmış toplam 9998 NFT vardır ve toplam piyasa değeri 762.221.849,75 dolar şeklindedir.

Bored Ape Yacht Club

Aralık ayında 753 milyon market hacmi ile en önemli NFT koleksiyonlarından biri olan Bored Ape Yacht Club, koleksiyonunda 10.000 Bored Ape barındırıyor. Yazının kaleme alındığı sırada taban fiyatı 81.527,87 dolar olan Bored Ape Yacht Club (BAYC) son 24 saatlik satış hacmi 750.08 ETH şeklindedir. Bugün itibarıyla basılmış toplam 9998 NFT vardır ve toplam piyasa değeri 815.115.619,07 dolar şeklindedir.

Mutant Ape Yacht Club (MAYC)

Mutant Ape Yacht Club, popüler Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT koleksiyonunun bir uzantısıdır. Koleksiyonun özel topluluklara erişim ve benzersiz üyelik avantajları sağlaması, MAYC’yi popüler bir NFT koleksiyonu haline getirdi. MAYC NFT koleksiyonu, yukarıdaki koleksiyonlardan farklı olarak 20.000 adetten oluşmaktadır.

Halihazırda mevcut bir Bored Ape NFT’sinden oluşturulan her Mutant Ape, orijinal Ape’in özelliklerini taşır. Orijinalinden tek farkı, mutasyona uğramış olmasıdır.

Aralık ayında 311 milyon işlem hacmiyle listenin üçüncü sırasında duran Mutant Ape Yacht Club’ın taban fiyatı yazının kaleme alındığı sırada 17.324,62 dolar ve son 24 saatlik satış hacmi 984.36 ETH şeklindedir.

Sandbox Land

The Sandbox, oyuncuların Ethereum blok zincirinde oyun deneyimleri oluşturabilecekleri, sahiplenebilecekleri ve bunlardan para kazanabilecekleri bir metaverse’tür. Amacı ise yaratıcıya, NFT cinsinden yaratığının sahipliğini verip, ekosisteme katılımını teşvik ederek, merkezi oyun yapımcılarının liderliğini domine etmektir.

Metaverse’ü keşfeden veya içine girmek isteyen tüm oyuncular, ‘LAND’ olarak adlandırılan The Sandbox metaverse’te dijital gayrimenkul satın alma ve benzersiz deneyimler oluşturmak için uygun gördükleri oyunlar ve varlıklarla doldurma fırsatına sahiptir. Son 24 saatlik satış hacmi 92.53 ETH olan projenin toplam piyasa değeri 148.676.918,75 dolar şeklindedir.

Otherdeed

Aralık ayınında işlem hacmi olarak 152 milyon ile listenin beşinci sırasında yer alan Otherdeed for Otherside, Yuga Labs tarafından geliştirilen Ethereum blok zincirindeki metaverse arazi NFT koleksiyonudur. Her Otherdeed NFT sahibi, Otherside’ın tam sürüme geçmesiyle beraber Otherside arazisini talep edebilecek. Her bir Otherdeed, Otherside’daki ortamı ve araziyi temsil eder.

Yazının kaleme alındığı sırada taban fiyatı 1.681,68 dolar ve son 24 saatlik satış hacmi 319.13 ETH olan Otherdeed for Otherside (OTHR) basılmış toplam 99999 NF’ye sahiptir. Toplam piyasa değeri 168.165.966,99 dolar şeklindedir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Fuel Labs Beta-2 Testnet ile Nasıl Etkileşime Girilir?

Solana, Aleph Zero

Aleph Zero ve Solana Projelerini Birbirinden Ayıran Özellikleri Neler?