in ,

Aralık Ayının Dikkat Çeken NFT’leri

INO

Kripto dünyasının genişlemesiyle görünür hale gelen NFT pazarından çok fazla fırsat bulunuyor. Bu alana yatırım yapmak isteyen kullanıcıların dikkatini çekecek bir yazı ele aldık. Bu içeriğimizde Aralık ayı içerisinde dikkat çeken NFTleri derledik.

Professional Degen 2

Aylarca süren sıkıntılı dönemden sonra OSF Aralık ayının son haftasında ivme kazandı. Bir inşaatçı, yatırımcı ve sanatçı olarak Web3’e katılarak NFT alanına adım attı. Bu hafta Professional Degen 2’yi NFT şeklinde sattı. Sanat eserlerinin çeşitli sosyal medya platformlarında geniş bir takipçi kitlesi bulunuyor.

İşlem Hacmi : 49.69 ETH
Sanatçı: OSF

Rescued #51

Fellowship, kripto para cüzdanı olmayan koleksiyonerlerin canlı NFT müzayedesine katılmalarını sağlamak için isteğe bağlı bir “white glove” hizmeti sunar. Böylelikle sanat eseri seçme sürecinde her koleksiyoncunun almak isteyecekleri eseri seçmesine izin verilir. Mart ayında sıralamalarda yer alan koleksiyon Aralık ayında ikinci sırada bulunuyor. Çekici NFT’leri içeren bu koleksiyon toplam 21.805 ETH karşılığında 26 NFT sattı.

Satıldığı Fiyat : 0.75 ETH
Sanatçı: Fellowship Studio Three

Harambe: Legends #361

Art arda ikinci hafta Harambe, NFT satışları sıralamasında birinci oldu. Harambe Legends, Master Harambe tarafından Aralık 2021’in başında yayınlanan ve ağırlıklı olarak .04 ETH olarak fiyatlandırılan NFT koleksiyonudur. Ethereum ağında 5.000 ve Polygon ağında 5.000 tane toplam 10.000 NFT bulunur.  Koleksiyon sahibi, Aralık ayı içerisinde toplam 12.243 ETH tutarında 159 NFT sattı.

Satıldığı Fiyat : 0.077 ETH
Sanatçı: Harambe

FOREVERS #085

Kariyerine yakın zamanda NFT sanatçısı olarak başlayan Infiniteyay, fotoğraf ve bilgisayar aracılığıyla oluşturduğu ve birkaç objenin kombinasyonu ile ortaya koyduğu sanat eserlerini gerçekten dikkat çekici kılıyor.

Tasarımlarını “Kolektif hayal gücümüze bir bakış. Gizemli bir diyara yalnızca yapay zeka aracılığıyla erişilebilir. Yaratıcılar ve sanatçılarla dolu geniş bir boyut. Hayal, sanat ve gerçeklik arasındaki perdenin çok ince olduğu bir yer.” olarak tanımlıyor. Bu 126 NFT’yi toplam 11.1359 ETH’ye sattı.

Toplam Satış : 0,075 ETH
Sanatçı: INFINITEYAY

Fantasy Feline

Austin Swisher, Ohio kırsalının ormanlarında yaşayan vahşi kedilerin fotoğraflarını NFT’ye dönüştürüyor. 2020’de pandeminin en kötü olduğu dönemde başlayan sanatçı, bu fotoğraflardan elde ettiği kazancı kedilerin bakımı için harcıyor.

Swisher “2021’de NFT dünyasına girdim ve kedilerimin fotoğraflarını içeren bir koleksiyon oluşturdum. Bu fotoğraflarla 10 bin doların üzerinde para toplamayı başardım ve bunu yaparak hem kendi hem de kedilerimin hayatını değiştirdim” dedi. 10.084 ETH karşılığında 14 NFT satan Austin, 2022’nin son haftasında listede beşinci sırada yer alıyor.

Toplam Satış : 4.269 ETH
Sanatçı: Austin Swisher

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Fantom (FTM) Nasıl Stake Edilir?

Partisia Blockchain Nedir?