in , , ,

Aralık Ayındaki Önemli Kripto Etkinlikleri

kripto

Bu yazımızda dünyanın dört bir yanında aralık ayı boyunca yapılacak olan önemli kripto buluşmalarını sizler için derledik.

Nordic Blockchain Conference (Copenhagen, Danimarka)

2022’nin en büyük İskandinav blok zinciri etkinliği olması beklenen bu konferans, 1 Aralık tarihinde Danimarka’da gerçekleşecek. Bir günlük olmasına rağmen onlarca yatırımcı, geliştirici ve teknoloji liderine yer verecek olan bu etkinlikte, geleceğe dair blok zinciri fırsatları konuşulacak.

Nordic Blockchain Association bünyesinde gerçekleştirilecek olan konferansa 40’ın üzerinde konuşmacı katılacak. Etkinliğin sponsorluğunu ise Avrupa’daki kripto şirketlerine finansman sağlayan Januar, Dragonfly, Fireblocks ve daha birçok şirket üstleniyor.

Global Metaverse Carnival (Online)

İngiliz ve Çin kripto piyasalarına odaklacak olan bu etkinlik, 6 – 8 Aralık tarihlerinde resmi sitesi üzerinden online olarak gerçekleşecek. 2.000 binden fazla katılımcı 3 boyutlu sanal bir alanda toplanacaklar. Aynı zamanda katılımcılar kendilerine özgü eşsiz avatarlar oluşturabilecek ve konuşmacılar, yatırımcılar, geliştiriciler ve diğer katılımcılarla etkileşime geçebilecekler.

kripto

Blockchain Expo Global (Londra, İngiltere)

Daha önce birçok kez gerçekleştirilen kripto etkinliği Blockchain Expo, bu yıl 1 – 2 Aralık tarihlerinde Londra’da yapılacak. Etkinlikte, 200 ağ ortaklığının yanı sıra 6.000 katılımcı bulunacak.

Mastercard, Vodafone, HSBC, Johnson & Johnson gibi dev şirketlerden konuşmacılara yer verecek olan bu fuarın en büyük sponsoru ise DeFi projelerinde önemli bir role sahip olan Layer-1 çözümü Radix Community. Aynı zamanda online olarak sanal oturum gerçekleştirecek olan bu fuarın sanal etkinlik programını buradan inceleyebilirsiniz.

Future of Crypto (New York, ABD)

Kripto meraklıları, yatırımcılar, geliştiriciler ve girişimciler için kripto alanındaki 1 numaralı etkinlik olduğunu söyleyen oldukça iddialı bu etkinlik, 7 Aralık’ta New York’ta gerçekleşecek. Resmi sitelerinde etkinliğin gerçekleşecek olduğu mekanın oldukça görkemli olduğuna da değinen organizasyon sahibi Benzinga; mekanda daha önce Microsoft, Google, IBM, Spotify gibi dev şirketlerin de etkinlik düzenlediklerine dikkat çekiyor.

Organizasyonun sponsorları arasında Bored Ape Yacht Club ve CryptoPunks gibi projelerle adını duyuran Yuga Labs, önemli kripto protokollerinden Ripple, Solana Foundation, Ava Labs gibi birçok kripto şirketi yer alıyor. Etkinliğin programına ise buradan ulaşabilirsiniz.

World Blockchain Summit (Bangkok, Tayland)

Her yıl 16’dan fazla ülkede gerçekleştirilen blok zinciri zirvesi, 23. etkinliğini 8 – 9 Aralık tarihlerinde Tayland’ın başkentinde yapılacak. Etkinlikte, finansal varlıkların blok zincir ve kripto teknolojisine entegre edilmesinde rol oynayan önemli isimlere yer verilecek.

Onlarca kripto yatırımcısı, borsası, hükümet temsilcisi, proje geliştiricisi ve teknoloji liderinin katılması beklenen bu zirvede; blok zinciri teknolojisinin geleceği ve mevcut sistemlerin nasıl entegre edileceği konuşulacak. Solana Foundation, KuCoin Labs, Consensys gibi önemli şirketlerden konuşmacıların katılacağı bu etkinliğin detaylarına linkten ulaşabilirsiniz.

Blockchain Expo World (İstanbul, Türkiye)

22 – 25 Aralık’ta gerçekleşecek olan fuara İstanbul Fuar Merkezi ev sahipliği yapacak. 400.000 ziyaretçinin katılması beklenen ve TOBB destekli ilk fuar olan bu organizasyonda Aselsan, TUBITAK, Chainlink Labs, Vodafone gibi büyük şirketlerden isimler konuşmacı olarak yer alacak.

European Blockchain Association, İstanbul Üniversitesi ve birkaç üniversitenin daha sponsorluğunda düzenlenen etkinliğin detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Güvenlik Öncelikli dWallet Blok Zinciri: Odsy Network Nedir?

Zero-Knowledge Proofs’un (ZKPs) Geleceği