in ,

Aralık Ayında Öne Çıkan Yüksek Potansiyelli Kripto Para Projeleri

En hızlı büyüme oranlarına sahip küresel piyasalardan biri olan kripto piyasası, uzun süredir durgunluğunu sürdürse de yatırımcılar için önemini koruyor.

Bir yılı daha geride bıraktık. Geride bıraktığımız yılın Aralık ayında öne çıkan yüksek potansiyelli kripto varlık projeleri hangileriydi sizler için ele aldık. 

Strike (STRK)

Strike, Afrika’ya sınır ötesi ödemeleri kolaylaştırmak adına Bitnob ile ortaklık sağladı. Strike CEO’su Jack Mallers, Bitcoin üzerindeki Lightning Network sayesinde Afrika’ya havale ödemelerin iyleştirme planlarını duyurdu. Global Olarak Gönder adı verilen bu özellik, Afrika’ya anında ve düşük maliyetli işlemler yapılmasını sağlıyor. 

Bitcoin, UST

Bu gelişmenin duyurulmasının ardından projenin yerel kripto varlığı STRK fiyatı kısa süre içerisinde çift haneli değer kazandı. 11 dolar seviyelerinde bulunan varlık 12,78 dolar seviyesine kadar yükseldi ve birçok yatırımcının ilgisini çekmeyi başardı. 

Immutable (IMX)

IMX, Aralık ayı içerisinde piyasa değerine göre ilk 100 kripto para birimi arasında en iyi performansı sağlamıştı. Immutable fiyatının yaşadığı bu artış, Immutable X ekibinin resmi Twitter hesabı üzerinden duyurduğu WAGMI NFT lansmanından sonra başladı. WAGMI NFT koleksiyonu, Web3 oyun topluluğu için tasarlanmış 5.973 benzersiz çizgi roman NFT’si içeriyor. 

Platformun duyuruyu gerçekleştirmesinin ardından IMX fiyatı %10’un üzerinde değer kazanmıştı. 

StarkNet

Ödeme devi Visa Aralık ayında, Ethereum’da programlanabilir ödemeleri etkinleştirmek için kullanılabilen hesap soyutlama çözümünü önerdi. Bu çözümün, yinelenen ödemelerin blok zincir ağları üzerinden yapılmasına izin vereceğini söylüyor. Şirket bu özelliği Ethereum Layer-2 ağı StarkNet üzerinden dağıtmayı planlıyor. Bu durum da StarkNet fiyatında ay içerisinde kısa vadeli yükselişlere sebep oldu. 

MAGIC

En büyük kripto para alım satım platformu olan Binance, 12 Aralık 2022 tarihinde MAGIC’i platforma ekledi. Arbitrum üzerinde bir oyun altyapısı ve ekosistem projesi olan Treasure’ın yerel kripto varlığı olan MAGIC, listelemenin ardından %60 yükseliş yaşadı. 0.4776 dolar seviyesinde bulunan varlık 0.8146 dolara kadar yükselerek birçok yatırımcının ilgisini çekti. 

LUKSO (LYXe)

Fazla göz önünde bulunmayan bir kripto varlık olan LYXe, piyasalarda yaşanan durgunluğa rağmen öne çıkan kripto paralar arasında yer aldı. Markaların, içerik oluşturucuların ve kullanıcıların Web3 etkileşimlerinde devrim yaratmayı amaçlayan bir Ethereum Virtual Machine olan LYXe, Ocak ayında yaşayacağı güncelleme öncesi %22’lik bir artış kaydetti. 5,85 dolar seviyesinde bulunan varlık artış sonrası 7,16 dolara kadar yükselmişti. 

Aleph Zero (AZERO)

Gizlilik odaklı bir blok zincir projesi olan AZERO, Web3 etkinliklerini artırmak için tasarlanmıştır. Gizliliği artıran araçlara erişim sunan proje, gelişmiş DeFi özelliklerine de açık erişim sağlar. Birçok analiste ve uzmana göre AZERO fiyatında patlama yaşaması beklenen varlıklar arasında. Varlık, Aralık ayının ortalarında iyi bir ivme yakalamış ve 1 dolar seviyesini geçmişti. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Fan Token Dünyasında Yaşanan Son Gelişmeler

Pi Network Büyük Borsalarda Listelenecek mi?