içinde ,

Aralık Ayında En Popüler Play-To-Earn NFT Oyunları

2021’in sonuna yaklaşırken Play-to-Earn (oyna-kazan) NFT oyunları giderek daha popüler hale geliyor. Bu ay için; popülerliği daha da artacak, heyecan verici, yeni birkaç play-to-earn NFT oyunu bulunuyor.

Atari Chain ekibi, geçtiğimiz haftalarda piyasalarda yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyor. Konuyla ilgili birkaç unsur ise şu şekilde:

  • Blockchain tabanlı oyunlar ve metaverse’ün paralel eğilimi yakın gelecek için bir yol haritası olacak. Şu anda piyasada 3,24 milyar oyuncudan oluşan ve giderek büyüyen bir kitle bulunuyor. Blockchain tabanlı oyunların doğasında bulunan “play-to-earn” prensibi, baştan aşağı yeni bir ekonomi modeli yaratmak istiyor.
  • Şu anda metaverse dünyasına yatırım yapmak isteyen Facebook, Google, Microsoft gibi birçok büyük kuruluş bulunuyor. Aynı zamanda, kripto oyunları ve metaverse tokenleri için de hali hazırda bir boğa piyasası var.
  • Atari Chain, henüz çok erken bir aşamada. Başarılı video oyunlarının geliştirilmesi için uzun yıllar gerekir. Ayrıca; yeni bir ürünü piyasaya sürmek için de ne gerektiğini bilen tecrübeli oyun stüdyoları, yeni gelenlere göre yadsınamaz bir avantaja sahiptir.
  • Piyasada yaratılan hype’in çoğu geçici olacak ve birçok proje sektöre tutmayı başaramayacak. Her gün daha fazla blockchain tabanlı oyunlar ve yeni kripto projeleri geliştiriliyor. Bunların çoğu ise deneyimsiz oyun geliştiricileri tarafından ortaya çıkarılıyor.

NFT Gaming, Metaverse
Piyasadaki Popüler Bazı NFT Oyunları

Şu anda piyasadaki bazı popüler play-to-earn NFT oyunlarının listesi:

Splinterlands

Bu yılın başlarında Twitter tarafından askıya alındığı için kötü şöhretle anılan bu oyun, Hive ve WAX blockchain’leri üzerine kuruludur. Bu yazının yazıldığı sırada haftalık 581.000 aktif kullanıcıya sahiptir. Play-to-earn kategorisinde şu anda ilk sırada yer alıyor.

Alien Worlds

Oyun içi NFT’leri çok popülerdir. WAX blockchain’i ve Binance Akıllı Smart Chain’i üzerine kurulmuştur. Bu yazının yazıldığı sıralarda haftalık 547.000 aktif kullanıcıya sahiptir.

Axie Infinity

Ünlü oyun, $AXS tokeninin fiyatındaki patlama ile dünya çapında dikkat çeken ilk blockchain oyunuydu. Ancak; kullanıcı sayısına göre en popüler 3. oyuna geriledi. Ethereum blockchain’i üzerine inşa edilmiş olan bu oyun, bu yazının yazıldığı tarih itibariyle haftalık 370.000 aktif kullanıcıya sahiptir.

Crypto Mines 

Volatilitesi ile popüler olan oyun içi kriptopara tokeni ETERNAL ile bilinir. Binance Smart Chain’i üzerine inşa edilmiştir ve bu yazı itibariyle haftalık 260.000 aktif kullanıcıya sahiptir.

Atari Games

Yukarıdaki grafikten de görebileceğiniz gibi Atari Chain’in kriptopara tokeni, kategorisinde lider bir oyuncu. Radarın alt kısmında, NFT oyun projelerinin toplam piyasa değeri, hala 150 milyon doların altında. Atari Chain, onlarca yıllık oyun endüstrisi deneyimine sahip bir marka değeri olduğundan benzersiz bir avantaja sahiptir.

Atari Chain, uzun vadeli bir mesafe için içinde olan üst düzey bir oyun geliştiricisidir. Ayrıca piyasaya sürülmek üzere heyecan verici, kısa vadeli gelişmeler de bulunuyor.


Metaverse’e Girmek

Atari, Atari Chain üzerinde sınırsız alan ve sınırsız gelecek vadeden yeni oyunlarla yepyeni bir metaverse inşa ediyor.

Atari, kendi Atari casino’sunda bir NFT koleksiyonuna sahip olmayı planlıyor. Her kullanıcı, metaverse’e girmek ve burayı keşfetmek için yeni bir oyuncu karakteri oluşturur. Lansmandan sonra canlı olacak oyunlar arasında; Blackjack, Poker, Slots, Rulet ve daha fazlasını bulunuyor.

Atari’nin metaverse’ü Ethereum üzerine inşa edilmiş bir ERC-20 tokeni olan $ATRI tarafından da desteklenecektir. Kullanıcılar, ilk kayıt olduklarında kurulan Atari Chain dijital cüzdanı aracılığıyla blockchain’e sorunsuz bir şekilde bağlanabilecekler.

Ayrıca, kullanıcıların kazanmak için oynayabileceği NFT’ler olacak benzersiz bir dijital kart seti olacak.

Kaynak: newsbtc.com

Kriptoparalar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Nergis Kartal tarafından yazıldı.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde İngilizce Matematik bölümü öğrencisi. KoinSaati içerik editörü.

Elon Musk, NFT’ler ve Web3 ile Alay Ediyor

Kriptopara

Radio Caca (RACA), CEEK VR (CEEK) ve Casper Network (CSPR) Teknik Analizi | 8 Aralık 2021