in , ,

Aptos Varlıklarını Metamask Wallet’a Ekleme Rehberi

Kripto varlıklarınız için ideal cüzdanı bulmak önemlidir. Metamask ile uyumlu olmasa da Aptos varlıklarınız için kullanabileceğiniz Petra Wallet bulunuyor. Bu yazımızda adım adım anlatacağız. 

Aptos Network, Ethereum Virtual Machine’in (EVM) yerel programlama dili yerine esnekliği ve ölçeklenebilirliği geliştirmek için tasarlanmış Move programa diliyle yazıldığı için MetaMask ile uyumsuzdur.

Petra, Aptos Labs üzerinde oluşturulmuş bir Aptos tarayıcı eklentisidir. Kullanıcı ile Aptos blok zinciri arasında bir köprü görevi gören cüzdan kullanıcıların NFT’leri mint’lemesine ve diğer blok zinciri özelliklerini görüntülemesine olanak tanır. Kullanıcılar bu cüzdanı kullanarak varlıklarını saklayabilir ve satabilir.

Aptos

1. Adım: Petra (Aptos Cüzdan) Uzantısını Kurun

Bunun için Petra Wallet uzantı sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Sonrasında ekranınızın sağ tarafındaki “Chrome’a Ekle” seçeneğini seçin.

2. Adım: Yeni Bir Cüzdan Oluşturun

Bir hesap başlatmak için Aptos web sitesine yönlendirileceksiniz. Aptos, Petra’da mevcut bir Aptos cüzdan hesabını kurtarmak için Petra’da yeni bir hesap oluşturmanızı ve ardından hesabı değiştirip içe aktarmanızı önerir.


3. Adım: Kayıt İşlemini Tamamlayın

İşlemi tamamlamaya devam etmeden önce gerekli tüm ayrıntıları doldurun ve Hizmet Şartlarını okuyun.

Bağımsız bir proje olan Aptos, dünya çapında çok sayıda kullanıcıya güvenilir ve kullanışlı bir blok zincir ağı sağlamaya odaklanmıştır. EVM tabanlı blok zincirlerinde eksik olan güvenlik özelliklerine sahip Layer-1 blok zinciri olan Aptos, Layer-1 ağında yaşanan güvenilirlik, ölçeklenebilirlik ve kullanılabilirlik sorunlarını çözmeye odaklanmıştır.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Yasemin Ulutaş tarafından yazıldı.

Ege Üniversitesi'nden 2022 yılında dereceyle mezun oldum. Bölümümle ilgili ortaya koymuş olduğum çeşitli akademik çalışmalarım bulunuyor. Şimdi ise kendimi blok zinciri teknolojisi alanında geliştirmekteyim.

Binance Bu Altcoin için Vadeli İşlemleri Başlatacak!

Iron Fish Testnet Phase 3 ile Nasıl Etkileşim Kurulur?