in ,

Aptos Uzun Vadeli İyi Bir Yatırım mı?

Henüz yeni ve bağımsız bir proje olan Aptos, dünya çapında çok sayıda kullanıcıya güvenilir ve kullanışlı bir blok zincir ağı sağlamaya odaklanmıştır. 

Eski Meta çalışanları tarafından geliştirilen Aptos, 2022 yılının Ekim ayında piyasaya sürüldü. Rust tabanlı programlama dili Move ile yazılan ve Layer-1 üzerinde çalışan Aptos, yüksek maliyet, düşük verimlilik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik sorunlarını gidermeyi hedeflemektedir. 

Solana katili olarak adlandırılan proje, piyasaya sürüldüğü ilk ay içerisinde önemli fiyat hareketleri gerçekleştirdi fakat piyasanın genelinde yaşanan durgunluk Aptos’u da etkiledi. 1 milyar toplam arza sahip olan Aptos’un dolaşımda bulunan arzı 130 milyon’dur. Bugüne kadar gördüğü en yüksek seviye 10,25 dolar olan varlığın en düşük seviyesi ise 3,60 dolar. 

Aptos iyi kullanım durumu, iyi  tasarlanmış token yapısı, aktif topluluk ve arkasında bulunan ekibin güçlü olmasından dolayı, gelecek vadeden projeler arasında yer alıyor. Aldığı önemli yatırımlar ile de adından sıklıkla söz ettiren projenin destekçileri arasında a16z, FTX Ventures, Jump Crypto, Apollo, Circle Ventures ve Temasek gibi büyük şirketler bulunuyor. 

Ethereum, Solana, Flow ve Tron gibi büyük blok zincirleriyle işbirliği yapan yazılım cüzdan Blockto ile de entegre olan Aptos, 2022 yılının son çeyreğinde yeni ağ güncellemeleri planlıyor. Ana ağ lansmanını görkemli bir şekilde kutlayan Aptos, 20.076.150 APT tokeni airdrop olarak dağıttı. Aptos

Whitepaper’ında yer alan detaylara göre dünya çapında 350’den fazla geliştirici tarafından oluşturulan Aptos, Crunchbase raporuna göre son 6 ayda değerlemesini dört katına çıkardı. Google Cloud gibi önemli isimler ile ortaklık yapan Aptos için yapay zeka fiyat tahmin sitesi PricePrediction tahminde bulundu. 

PricePrediction tahminlerine göre, Aptos’un 2022 yılını 5 dolar seviyesinden bitirmesi bekleniyor. 2024 yılında ise varlığın 10 doların üzerinde fiyatlanması 2026’da ise 20 dolar seviyesinin üzerinde olması bekleniyor. 

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz. 

Crypto Mario tarafından yazıldı.

Bitcoin (BTC) Balinaları Nasıl Takip Edilir?

Ethereum’da Hedef 1.400 Dolar mı?