içinde , ,

Aptos Test NFT’leri Nasıl Talep Edilir?

Aptos, 9 Eylül tarihinde Testnet NFT’nizi talep edebileceğinizi açıkladı. NFT’nizi nasıl talep edebileceğinizi ve karşınıza çıkabilecek sorunlar için sizlere bir rehber hazırladık.

Başlamadan önce, NFT’nizi talep edebilmek için Petra veya Martian Wallet’a sahip olmanız gerekmektedir. Eğer henüz bu cüzdanlardan birine sahip değilseniz bir tanesini edinmenizi tavsiye ederiz.

Bu rehberde Petra Wallet kullanıldı.

Bu da ilginizi çekebilir: Petra Wallet Nasıl Kurulur?

İlk adım olarak belirtilen siteye giriş yapın: https://aptoslabs.com/nft_offers/aptos-zero

Aşağıda yer alan ekran görüntüsüyle karşılaşacaksınız.

Sign In’e tıklayın ve size verilen seçeneklerden birini seçerek oturumunuzu açın.

Bu adımı tamamladıktan sonra Connet Wallet’a tıklayın. Karşınıza Petra ve Martian Wallet seçenekleri çıkacak. Birini seçerek cüzdanınızı bağlayın.

Cüzdan seçiminizi yaptıktan sonra aşağıdaki gibi bir sorunla karşılaşabilirsiniz.

Bu sorunla karşılaşırsanız cüzdanınızı devnet’ten testnet’e geçirmeniz gerekmektedir. Bunu da cüzdanınızın sağ altta yer alan “Settings” (ayarlar) sekmesinden “Network”ü (ağ) seçerek ayarlayabilirsiniz. Cüzdanınızı testnet ağına geçirdikten sonra sayfayı yenileyin.

Cüzdanınızı Testnet’e geçirdikten sonra tekrar Connect Wallet’a tıklayın ve işlemi “Approve”a tıklayarak onaylayın. Herhangi bir öngörülmemiş bir sorunla karşılaşmadığınız sürece Claim NFT adımına gelmiş bulunmaktasınız.

Claim NFT’ye tıklayın. Karşınıza, aşağıdaki uyarı metni çıkabilir.

“NFT minting failed. Please ensure that your account has sufficient tokens to perform the transaction and try again”

Bu durumda, cüzdanınızdaki “Faucet”ten test APT talep edip tekrar Claim NFT’ye tıklayın.

Tebrikler! Aptos Testnet NFT’nizi talep etmiş bulunmaktasınız. Testnet NFT’nizi cüzdanınızın “Library” (kütüphane) sekmesinde görebilirsiniz.

Testnet’lerde çeşitli işlemlerle ağı test etmek oldukça önemlidir zira proje ekipleri ağlarını test eden kullanıcılara airdrop ödülleri dağıtma ihtimali oldukça yüksektir.

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Garen Varjabetoğlu tarafından yazıldı.

Fransa'da, Nice Sophia Antipolis Üniversitesi'nde Ekonomi-Yönetim bölümünden mezun oldum. Fransızca ve İngilizce dillerine hâkimim. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra, blokzinciri teknolojisiyle tanıştım ve kendimi bu alanda geliştirmekteyim.

Sui

Sui Ekosistemine ve Erken Aşama Projelerine Genel Bakış

Haftanın Dikkat Çeken Altcoin’leri