in , , ,

Aptos Piyasaya Çıkmaya Hazırlanıyor

Kitlesini Web3 teknolojisine taşımayı amaçlayan Aptos, dört yıllık çalışmanın sonunda piyasaya sunuldu. Aptos topluluğu, dört yılı aşkın süren emeklerinin sonucunda Aptos Mainnet’e ulaşmanın gururunu yaşıyor.

Bu gelişme; güvenli, ölçeklenebilir ve yükseltilebilir bir blok zinciri aracılığıyla merkeziyetsiz uygulamalara evrensel ve adil erişim yaratmak için uzun bir yolculuğun ilk adımıdır. Yükseltilebilirlik, Move programlama dilinin kullanımı ve kullanıcıyı önceleyen deneyim; Aptos blok zincirinin temel ilkeleri ve aynı zamanda benzersiz özelliklerinden bazılarıdır.

Yükseltilebilirlik

Aptos, mevcut ve gelecekteki kullanım durumları için optimize edilmiş kullanıcı deneyimleri sağlamayı hedefler. Yeni nesil teknolojik gelişmelerin entegrasyonuna izin vermek için blok zincirinin hızlı evrimini destekler. Kullanıcı deneyimini sürekli geliştirir ve geliştiriciler, altyapı kısıtlamaları olmadan çalışırlar.

Move Programlama Dili

Move dili, dört yıl boyunca Aptos blok zinciri ile birlikte inşa edildi, test edildi ve tasarlandı. Bu sayede güvenli varlık yönetimi ile hızlı ve güvenli işlem yürütme için entegre edildi. Şimdi ise Move ve Aptos, birlikte çalışarak benzersiz ve geliştirilmeye açık bir alan oluşturuyor.

Kullanıcıyı Önceleyen Deneyim

Aptos teknolojisinin temel ilkesi geliştirici ve kullanıcı deneyimine odaklanmaktır. Herkes için basit ve kullanışlı bir deneyime öncelik vermek, Web3’ün milyarlarca kişiye ulaşmasının tek yoludur.

Önemli Teknik Yenilikler

  • Ölçeklendirme ile ağ ve depolama kaynaklarına erişim kolaylığı sağlayan modüler yaklaşım
  • Daha hızlı işlem kapasitesine sahip bir yazılım belleği olan Blok-STM
  • Merkeziyetsiz ortamlardaki performansı önemli ölçüde artıran AptosBFT mekanizması
  • Senkronizasyon iyileştirmeleri

Kripto paralar ve blockchain hakkındaki her türlü sorunuz için telegram kanalımıza davetlisiniz. Kanala katılmak için tıklayınız.

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir.

Hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan bu içerik, genel anlamda bilgi vermeyi amaçlamakta olup; bu içeriğin, yatırımcıların alım satım kararlarını destekleyebilecek yeterli bilgileri kapsamayabileceği dikkate alınmalıdır. Bu sayfalarda yer alan çeşitli bilgi ve görüşlere dayanılarak yapılacak ileriye dönük yatırımlar ve ticari işlemlerin sonuçlarından ya da ortaya çıkabilecek zararlardan KoinSaati sorumlu tutulamaz.

Başak Çetinbülüç tarafından yazıldı.

İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı son sınıf öğrencisi. KoinSaati içerik yazarı.

Kasım Ayındaki Önemli Kripto Etkinlikleri

Coin98 Aptos Entegrasyonunu Duyurdu